• Informacje na temat:

  zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Artykuły na temat: zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego
 • Sejm uchwalił w piątek bez poprawek nowelizację ustawy o zwrocie akcyzy od paliwa rolniczego, podnosząc limit oleju napędowego zużywanego przez rolników przy produkcji. Tym samym będą oni mogli uzyskać większy zwrot podatku zawartego w cenie paliwa.

 • Można już składać wnioski o zwrot akcyzy w paliwie rolniczym

  Od poniedziałku (1 lutego) do końca lutego rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - przypomina resort rolnictwa.

 • - O 5 groszy, do 1 zł od litra zużytego paliwa na cele produkcji rolnej wzrosła stawka zwrotu akcyzy. Rada Ministrów przyjęła we wtorek rozporządzenie w tej sprawie - poinformował na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

 • Nasi rolnicy chcą większej dopłaty do paliwa

  Resort rolnictwa przygotował projekt rozporządzenia w sprawie zwrotu paliwa wykorzystywanego w produkcji rolnej. Zakłada ono zwrot 0,96 zł od litra paliwa. Izby Rolnicze skrytykowały tę propozycję argumentując, że "nie spełnia oczekiwania rolników".

 • Paliwa: szara strefa na zagrodzie

  Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

 • Poświadczenie bez opłaty skarbowej

  Producenci rolni w terminie od 1 września 2006 r. do 30 września 2006 r. mają prawo do składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej od 1 stycznia 2006 r. do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów

 • Sejm znowelizował ustawę ws. zwrotu akcyzy rolnikom

  Posłowie na piątkowym posiedzeniu Sejmu znowelizowali ustawę dotyczącą zwrotu producentom rolnym akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego. Zmiany dostosowują polskie przepisy do unijnych. Za przyjęciem ustawy głosowało 448 posłów, a jeden był przeciw.

 • Paliwa: cała wieś w szarej strefie

  Rolnicy, którzy mają gospodarstwa o powierzchni powyżej 300 ha dostaną zwrot części akcyzy z ceny paliwa rolniczego tylko do powierzchni 300 ha.

 • Po 1 maja br. nadal będzie możliwe wsparcie finansowe dla rolnictwa ze środków budżetu państwa, ale zmienią się dotychczasowe zasady udzielania pomocy - poinformował we wtorek wiceminister rolnictwa Marek Zagórski podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa.