• Informacje na temat:

  zus roczne przeciętne wynagrodzenie

Artykuły na temat: zus roczne przeciętne wynagrodzenie
 • Ile kosztują nas wynagrodzenia w instytucjach finansowanych ze środków publicznych?

  ..., liczby osób lub pełnych etatów. Analogicznie przeciętne wynagrodzenie to wynagrodzenie w przeliczeniu na jeden etat lub pracownika. Łączne wynagrodzenie osobowe to wydatki na wynagrodzenia(...) Przeciętne wynagrodzenie miesięczne : 6504 PLN Zmiana w stosunku do 2010 : -1,4%  2. Główny Urząd Miar Do przykładowych zadań GUM należą: budowa, utrzymywanie i modernizacja państwowych wzorców...

 • Składki ZUS przedsiębiorców w 2016 r.

  Zasadniczo osoba fizyczna prowadząca pozarolniczą działalność podlega z tego tytułu obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu w ZUS. Z kolei podleganie tym ubezpieczeniom wiąże się z koniecznością opłacania na nie składek. Przedsiębiorca nalicza je od podstawy wymiaru, którą ustala się w oparciu o określone wynagrodzenia. Mianowicie o prognozowane przeciętne wynagrodzenie

 • Wynagrodzenia w branży reklamowej przegrywają z inflacją

  .... a płacy całkowitej: 5 proc. Chociaż przeciętne płace podniosły się w porównaniu z rokiem ubiegłym dla większej liczby stanowisk, niemniej wynagrodzenia w branży nadal coraz wyraźniej przegrywają(...) mediowych różnych szczebli. Zmiany wynagrodzeń Tegoroczne badanie SKM SAR określa rynkowe poziomy płac dla ponad 60 stanowisk w agencjach reklamowych oraz ponad 40 dla stanowisk w domach...

 • Wzrost kwoty przeciętnego wynagrodzenia a składki w 2019 r.

  Od 1 stycznia 2019 r. prognozowane przeciętne wynagrodzenie miesięczne wyniesie 4.765 zł. Tak wynika z obwieszczenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w roku 2019 oraz przyjętej do jej ustalenia kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia (Mon. Pol. z 2018 r. poz. 1185). Kwota tego

 • Wynagrodzenie w październiku wzrosło o 3,9 procent rok do roku

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 3440,22 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 3,9 proc., a miesiąc do miesiąca wzrosło o 1,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Składki ZUS po wzroście minimalnej płacy w 2019 r.

  Od 1 stycznia 2019 r. wzrośnie kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę dla pracowników zatrudnionych w pełnym, miesięcznym wymiarze czasu pracy. Zwiększenie kwoty tego wynagrodzenia ma swoje odzwierciedlenie w składkach ZUS. W oparciu o jego wysokość ustala się m.in. najniższą podstawę wymiaru składek określonej grupie ubezpieczonych, a także obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy.

 • Wynagrodzenie w IX wzrosło o 3,7 proc. rdr - GUS

  Przeciętne wynagrodzenie brutto we wrześniu wyniosło 3403, 68 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 3,7 proc., a mdm spadło o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Zmiany wysokości składek ZUS z powodu wzrostu wynagrodzeń

  Od 1 stycznia 2018 r. wzrasta kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę dla pracowników zatrudnionych w pełnym, miesięcznym wymiarze czasu pracy. Zwiększy się też prognozowane przeciętne wynagrodzenie miesięczne. Wraz ze wzrostem poziomu tych wynagrodzeń określonej grupie ubezpieczonych podwyższone zostaną limity dotyczące podstaw wymiaru składek.

 • Wynagrodzenie w XII wzrosło o 2,4 proc. rdr - GUS

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w grudniu 2012 r. wyniosło 4.111,69 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 2,4 proc., a mdm wzrosło o 8,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Drobni przedsiębiorcy przez pół roku bez ZUS

  Drobni przedsiębiorcy, którzy będą zarabiać do połowy wynagrodzenia minimalnego, przez pół roku nie będą musieli płacić danin na ZUS - zapowiedział w tym tygodniu wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.