• Informacje na temat:

  zmiana pracy

 • Przełom roku to zdecydowanie spokojniejszy okres w pracy. Wiele osób wykorzystuje ten czas do zastanowienia się nad swoją karierą zawodową i jej przyszłością, a co za tym idzie – ewentualną zmianą pracy. Eksperci podpowiadają, jak przygotować się do tak poważnych zmian.

  Przełom roku to zdecydowanie spokojniejszy okres w pracy. Wiele osób wykorzystuje ten czas do zastanowienia się nad swoją karierą zawodową i jej przyszłością, a co za tym idzie – ewentualną zmianą pracy. Eksperci podpowiadają, jak przygotować się do tak poważnych zmian.
Artykuły na temat: zmiana pracy
 • Rynek pracy: Drastyczna zmiana w sposobach rekrutacji

  Specjaliści stwierdzają, że rynek pracy staje się w coraz większym stopniu rynkiem kandydata. To bardzo korzystna sytuacja dla pracowników, jednak i duże wyzwanie dla firm. Stąd konieczność zmian w sposobie rekrutacji i tworzenia nowych schematów budowania kadr.

 • Zmiany w regulaminie pracy zgodnie z procedurą

  Regulaminy pracy i wynagradzania to najczęściej spotykane akty prawa zakładowego. Tworzą je obowiązkowo firmy zatrudniające co najmniej 20 pracowników, chyba że objęte są układem zbiorowym pracy. Wprowadzenie i zmiana regulaminów zakładowych wymaga zachowania określonej procedury. W przypadku regulaminu pracy jest ona czasochłonna i sformalizowana, jednak, w przeciwieństwie do regulaminu

 • Rada Ministrów zaakceptowała wniosek dot. zmian w Kodeksie pracy

  Rada Ministrów rozpatrywała we wtorek propozycje RDS ws. zmian w Kodeksie pracy. Rząd za bezprzedmiotowy uznał postulat wydłużenia czasu odwołania się od wypowiedzenia umowy o pracę, a zarekomendował prace nad rozwiązaniami dot. alternatywnego rozwiązywania sporów pracowniczych.

 • Projekt wprowadzający emeryturę po 40 latach pracy - do komisji

  Obywatelski projekt zmian w ustawie emerytalnej, umożliwiający przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek, został w czwartek wieczorem skierowany przez Sejm do dalszych prac.

 • Prawo: 6 kluczowych zmian dla polskiego rynku pracy

  ...22 lutego 2016 r. wchodzi w życie nowelizacja z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy Kodeks Pracy. Nowelizacja dotyczy m.in. ograniczenia czasu trwania i liczby umów zawieranych na czas określony(...), limit ten będzie osiągał maksymalnie 36 miesięcy. Łączna liczba tego rodzaju umów, zawartych między pracodawcą a pracownikiem, nie będzie mogła być większa niż trzy. Co ważne, miesiące pracy w tej...

 • W wyniku naszych rozmów w Londynie w najbliższych latach w Polsce powstanie co najmniej 10 tys. nowych miejsc pracy - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, który w czwartek spotkał się w brytyjskiej stolicy z inwestorami i instytucjami finansowymi.

 • Rząd szykuje zmianę prawa regulującego działanie agencji pracy tymczasowej

  O potrzebie zmian zasad działania agencji pracy tymczasowej mówili w poniedziałek minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz i przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Szef resortu pracy zapewnił, że trwają prace nad odpowiednią zmianą prawa.

 • PiS: Projekty dotyczące pracy skonsultujemy z Radą Dialogu Społecznego

  - Gotowe już projekty PiS dotyczące pracy i zatrudnienia będą zaktualizowane, a zanim trafią do Sejmu, otrzyma je do zaopiniowania nowa Rada Dialogu Społecznego - mówią Elżbieta Rafalska, kandydatka na ministra pracy w rządzie Beaty Szydło i Stanisław Szwed, poseł PiS.

 • ​Bruksela zaostrza przepis. Zmiana rozporządzenia utrudni Polakom dostęp do unijnego rynku pracy

  Zapowiedziane na 2017 r. wprowadzenie zmian legislacyjnych dotyczących delegowania pracowników może utrudnić ogromnej liczbie polskich pracowników dostęp do unijnego rynku pracy, ocenia Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ).

 • Na koniec II kwartału liczba wolnych miejsc pracy w Polsce była wyższa o 32,4 proc. rok do roku

  Na koniec drugiego kwartału br. liczba wolnych miejsc pracy była w Polsce wyższa o 32,4 proc. rok do roku i o 0,3 proc. wyższa kwartał do kwartału - podał GUS. W II kw. 2015 r. utworzono o 7 proc. więcej nowych miejsc pracy rok do roku i o 19,9 proc. mniej kwartał do kwartału.