• Informacje na temat:

  zmiana pracy

 • Przełom roku to zdecydowanie spokojniejszy okres w pracy. Wiele osób wykorzystuje ten czas do zastanowienia się nad swoją karierą zawodową i jej przyszłością, a co za tym idzie – ewentualną zmianą pracy. Eksperci podpowiadają, jak przygotować się do tak poważnych zmian.

  Przełom roku to zdecydowanie spokojniejszy okres w pracy. Wiele osób wykorzystuje ten czas do zastanowienia się nad swoją karierą zawodową i jej przyszłością, a co za tym idzie – ewentualną zmianą pracy. Eksperci podpowiadają, jak przygotować się do tak poważnych zmian.
Artykuły na temat: zmiana pracy
 • Rynek pracy: Drastyczna zmiana w sposobach rekrutacji

  Specjaliści stwierdzają, że rynek pracy staje się w coraz większym stopniu rynkiem kandydata. To bardzo korzystna sytuacja dla pracowników, jednak i duże wyzwanie dla firm. Stąd konieczność zmian w sposobie rekrutacji i tworzenia nowych schematów budowania kadr.

 • Zmiany w regulaminie pracy zgodnie z procedurą

  Regulaminy pracy i wynagradzania to najczęściej spotykane akty prawa zakładowego. Tworzą je obowiązkowo firmy zatrudniające co najmniej 20 pracowników, chyba że objęte są układem zbiorowym pracy. Wprowadzenie i zmiana regulaminów zakładowych wymaga zachowania określonej procedury. W przypadku regulaminu pracy jest ona czasochłonna i sformalizowana, jednak, w przeciwieństwie do regulaminu

 • Częściowa zmiana prawa pracy. Co zmieni się w czasie pracy?

  Nowego kodeksu nie będzie, ale rząd przygotuje projekty nowelizacji oparte na dorobku komisji kodyfikacyjnej. Zmodyfikowane mogą być m.in. przepisy o czasie pracy.

 • Projekt wprowadzający emeryturę po 40 latach pracy - do komisji

  Obywatelski projekt zmian w ustawie emerytalnej, umożliwiający przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek, został w czwartek wieczorem skierowany przez Sejm do dalszych prac.

 • Polacy chcą się zwalniać? Co trzecia osoba rozważa zmianę pracy

  Co piąty Polak w ostatnim półroczu zmienił pracę, a co czwarty stanowisko. Rotacja pracowników może być większa, bo ponad jedna trzecia Polaków rozważa zmianę pracy w ciągu pół roku. Co ciekawe pracodawcę częściej zmieniały kobiety (24 proc.) niż mężczyźni (17 proc.). Zmiana stanowiska częściej obejmowała natomiast mężczyzn (26 proc.) niż kobiety (24 proc.).

 • W wyniku naszych rozmów w Londynie w najbliższych latach w Polsce powstanie co najmniej 10 tys. nowych miejsc pracy - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, który w czwartek spotkał się w brytyjskiej stolicy z inwestorami i instytucjami finansowymi.

 • Rada Ministrów zaakceptowała wniosek dot. zmian w Kodeksie pracy

  Rada Ministrów rozpatrywała we wtorek propozycje RDS ws. zmian w Kodeksie pracy. Rząd za bezprzedmiotowy uznał postulat wydłużenia czasu odwołania się od wypowiedzenia umowy o pracę, a zarekomendował prace nad rozwiązaniami dot. alternatywnego rozwiązywania sporów pracowniczych.

 • PiS: Projekty dotyczące pracy skonsultujemy z Radą Dialogu Społecznego

  - Gotowe już projekty PiS dotyczące pracy i zatrudnienia będą zaktualizowane, a zanim trafią do Sejmu, otrzyma je do zaopiniowania nowa Rada Dialogu Społecznego - mówią Elżbieta Rafalska, kandydatka na ministra pracy w rządzie Beaty Szydło i Stanisław Szwed, poseł PiS.

 • Prawo: 6 kluczowych zmian dla polskiego rynku pracy

  ...22 lutego 2016 r. wchodzi w życie nowelizacja z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy Kodeks Pracy. Nowelizacja dotyczy m.in. ograniczenia czasu trwania i liczby umów zawieranych na czas określony(...), limit ten będzie osiągał maksymalnie 36 miesięcy. Łączna liczba tego rodzaju umów, zawartych między pracodawcą a pracownikiem, nie będzie mogła być większa niż trzy. Co ważne, miesiące pracy w tej...

 • Na koniec II kwartału liczba wolnych miejsc pracy w Polsce była wyższa o 32,4 proc. rok do roku

  Na koniec drugiego kwartału br. liczba wolnych miejsc pracy była w Polsce wyższa o 32,4 proc. rok do roku i o 0,3 proc. wyższa kwartał do kwartału - podał GUS. W II kw. 2015 r. utworzono o 7 proc. więcej nowych miejsc pracy rok do roku i o 19,9 proc. mniej kwartał do kwartału.