• Informacje na temat:

  wniosku alimentacyjnego

Artykuły na temat: wniosku alimentacyjnego
 • ...; zabezpieczenie majątku płatnika; wszczęcie postępowania egzekucyjnego; złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości, orzeczenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej; wpis do rejestru(...) określonych w ustawie Prawo upadłościowe i naprawcze, złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości płatnika. W przypadku złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, ZUS może również wystąpić do sądu...

 • Stare długi alimenciarzy pozostaną w rejestrze

  Informacje o należnościach osób niepłacących alimentów na dzieci wobec Skarbu Państwa nie będą wykreślane z rejestrów prowadzonych przez biura informacji gospodarczej (BIG) dopóty, dopóki nie zostaną całkowicie spłacone. Taka zmiana przepisów związanych z funkcjonowaniem BIG znalazła się w projekcie ustawy o świadczeniu Dobry start.

 • Kongres Kobiet: Powstanie licznik zaległych alimentów

  - Na tegorocznym Kongresie Kobiet powstanie licznik zaległych alimentów. Będziemy zbierać informacje o nieściągniętych alimentach od kobiet, które przyjadą na Kongres, by pokazać, jak wielka jest skala tego zjawiska - zapowiada prezeska stowarzyszenia Kongres Kobiet Dorota Warakomska.

 • "Gazeta Wyborcza": Komornik będzie działać przez internet

  Za dwa miesiące będą możliwe e-egzekucje i elektroniczne zajęcia rachunków bankowych. Kto na tym straci a kto zyska? - zastanawia się dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".

 • Wsparcie dla rodzin z dziećmi na nowe okresy świadczeniowe

  Rodziny z dziećmi mogą liczyć na różnego rodzaju wsparcie ze strony państwa, m.in. w postaci świadczeń rodzinnych, świadczeń alimentacyjnych i świadczenia wychowawczego. Ponieważ prawo do znacznej części z nich uzależnione jest od spełnienia kryterium dochodowego, z założenia przyznawane są one na 12-miesięczne okresy, kończące się odpowiednio z dniem 31 października lub 30 września danego roku. W nowych okresach świadczeniobiorców czekają pewne zmiany, o których warto pamiętać, ubiegając...

 • Wnioski o świadczenia dla rodzin na nowe okresy

  Rozpoczął się lipiec 2019 r., a to oznacza, że rodzice i opiekunowie dzieci mogą już ubiegać się o świadczenia rodzinne, z funduszu alimentacyjnego i wychowawcze na nowe okresy, na które są one przyznawane. Przy czym w lipcu 2019 r. stosowne wnioski mogą być składane wyłącznie drogą elektroniczną. W wersji papierowej będą przyjmowane przez organy właściwe dopiero od 1 sierpnia 2019 r.

 • Były przedsiębiorca może zostać oddłużony pomimo posiadania długów w związku z wcześniej prowadzoną działalnością gospodarczą. Sporządzenie skutecznego wniosku o ogłoszenie upadłości jest znacznie trudniejsze wobec byłego przedsiębiorcy niż wobec konsumenta, który takiej działalności wcześniej nie prowadził.

 • Senat przyjął bez poprawek nowelizację prawa, mającą pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu alimentów

  Senat przyjął w piątek bez poprawek nowelizację Kodeksu karnego, mającą pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu alimentów i zapobiegać uchylaniu się od ich płacenia. Według resortu sprawiedliwości, gdzie powstał projekt ustawy, nowe przepisy zwiększą skuteczność ściągania alimentów.

 • Środki dla studiujących dzieci - darowizna czy może rodzaj świadczenia od rodziców?

  Wielu studentów w trakcie nauki znajduje się na utrzymaniu rodziców, którzy przesyłają im m.in. pieniądze na konto. Czy takie wspomaganie dzieci jest darowizną i czy należy zgłaszać je do urzędu skarbowego? A co, jeśli student zdecyduje się na kontynuację nauki na studiach doktoranckich?

 • ZUS rozbuduje kadry. Zmiany już w 2016 r.

  W tym roku do ZUS wpłynęło już prawie 34 tys. wniosków o rozłożenie zaległości. Nowe stanowisko doradcy ds. ulg i umorzeń ma przełożyć się na liczbę udzielonych ulg dla przedsiębiorców i skrócić czas rozpatrywania wniosków.