• Informacje na temat:

  wibor 6m prognozy

Artykuły na temat: wibor 6m prognozy
 • Oprocentowanie w dół nawet przed decyzją RPP

  Obniżenie oprocentowania kredytu o 0,25 pkt. proc. oznacza ratę niższą o około 13-15 zł miesięcznie w przeliczeniu na każde pożyczone 100 tys. zł. Choć Rada nie zdecydowała jeszcze o obniżkach stóp, to same oczekiwania graczy rynkowych spowodowały już, że WIBOR 3M spadł z poziomu 2,67 proc. w połowie sierpnia do 2,23 proc. dziś.

 • Raport bieżący nr 20/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Global Cosmed S.A. z siedzibą...

 • Na wyższe zyski z lokat przyjdzie jeszcze poczekać

  W przyszłym roku może nawet dojść do obniżki stóp procentowych - pokazują najnowsze prognozy ekonomistów. Lokaty mogą być więc jeszcze gorzej oprocentowane, a kredyty tańsze. Jak w takim otoczeniu ulokować kapitał, aby zarobić? Lion's Bank sprawdził na czym można było zarobić w ostatnim roku.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowała w komunikacie Rada po zakończonym w piątek dwudniowym posiedzeniu. Na pytanie dziennikarki, czy słabsze dane z gospodarki, w tym odczyt PMI w maju, nie wzmocniły zainteresowania Rady obniżką stóp procentowych, Belka odpowiedział: "Ma pani rację".

 • Raport bieżący nr 6/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Boryszew S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 29 marca...

 • "Gołębie" rządzą, ale jak długo?

  "Gazeta Bankowa" zapytała głównych ekonomistów największych banków i firm rynku finansowego, jak oceniają poglądy członków Rady Polityki Pieniężnej w sprawie polityki pieniężnej NBP. Kto jest "gołębiem", a kto "jastrzębiem" w RPP VI kadencji?

 • Od miesiąca WIBOR, czyli ważny składnik oprocentowania kredytów, rośnie. Co więcej, prognozy wskazują, że to dopiero początek wzrostu kosztu kredytów. Z rosnącymi ratami trzeba się liczyć przez co najmniej dwa najbliższe lata - wynika z danych, które zebrał Lion's Bank.

 • Od trzech miesięcy drożeje zakup mieszkania na kredyt

  Wciąż kredytobiorcy cieszyć się mogą relatywnie niskim kosztem długu, ale ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Już od trzech miesięcy rośnie oprocentowanie kredytów, przez co rata długu zaciągniętego na zakup przeciętnego mieszkania dwupokojowego w dużym mieście wynosi 920 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

 • Hipoteki: Silny wzrost dostępności kredytów

  Rekordowa zdolność kredytowa sprawia, że październikowy Indeks Dostępności Kredytowej poszedł mocno w górę. Banki są już gotowe udzielić kredytu przekraczającego równowartość ośmioletnich dochodów klientów. Nie przeszkadzają w tym trzymające poziom marże, a pomaga spadający WIBOR.

 • W przyszłym roku kredyty mają być trochę tańsze

  Rata długu zaciągniętego na zakup trzypowojowego mieszkania w dużym mieście wynosi 1386 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl. Choć od ponad pół roku zakup przeciętnego mieszkania na kredyt nieznacznie drożeje, to prognozy sugerują, że w przyszłym roku oprocentowanie długu najprawdopodobniej spadnie - wyznaczając tym samym kolejne historyczne minimum.