• Informacje na temat:

  wibor 6m prognozy

Artykuły na temat: wibor 6m prognozy
 • Oprocentowanie w dół nawet przed decyzją RPP

  Obniżenie oprocentowania kredytu o 0,25 pkt. proc. oznacza ratę niższą o około 13-15 zł miesięcznie w przeliczeniu na każde pożyczone 100 tys. zł. Choć Rada nie zdecydowała jeszcze o obniżkach stóp, to same oczekiwania graczy rynkowych spowodowały już, że WIBOR 3M spadł z poziomu 2,67 proc. w połowie sierpnia do 2,23 proc. dziś.

 • Raport bieżący nr 20/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Global Cosmed S.A. z siedzibą...

 • Na wyższe zyski z lokat przyjdzie jeszcze poczekać

  W przyszłym roku może nawet dojść do obniżki stóp procentowych - pokazują najnowsze prognozy ekonomistów. Lokaty mogą być więc jeszcze gorzej oprocentowane, a kredyty tańsze. Jak w takim otoczeniu ulokować kapitał, aby zarobić? Lion's Bank sprawdził na czym można było zarobić w ostatnim roku.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowała w komunikacie Rada po zakończonym w piątek dwudniowym posiedzeniu. Na pytanie dziennikarki, czy słabsze dane z gospodarki, w tym odczyt PMI w maju, nie wzmocniły zainteresowania Rady obniżką stóp procentowych, Belka odpowiedział: "Ma pani rację".

 • Milion Polaków nie doświadczyło wzrostu rat kredytów hipotecznych

  Spadające przez lata stopy procentowe w Polsce (utrzymujące się obecnie na rekordowo niskim poziomie) przyzwyczaiły kredytobiorców to stosunkowo niskich rat spłaty. Tymczasem niskie stopy procentowe nie są dane raz na zawsze, a konstrukcja kredytów nie zabezpiecza przed istotnym wzrostem rat w sytuacji "skoku w górę" stóp procentowych w przyszłości.

 • Raport bieżący nr 6/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Boryszew S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 29 marca...

 • "Gołębie" rządzą, ale jak długo?

  "Gazeta Bankowa" zapytała głównych ekonomistów największych banków i firm rynku finansowego, jak oceniają poglądy członków Rady Polityki Pieniężnej w sprawie polityki pieniężnej NBP. Kto jest "gołębiem", a kto "jastrzębiem" w RPP VI kadencji?

 • W najbliższych latach dynamika PKB w Polsce spowolni i wyniesie odpowiednio: 4,4 proc. w 2018 r., 3,6 proc. w 2019 r., 3,2 proc. w 2020 r. i 2,9 proc. w 2021 r., inflacja będzie rosła - prognozują eksperci Europejskiego Kongresu Finansowego. W ich ocenie, ryzyko wzrostu stóp proc. w Polsce jest obecnie niedoceniane.

 • Od miesiąca WIBOR, czyli ważny składnik oprocentowania kredytów, rośnie. Co więcej, prognozy wskazują, że to dopiero początek wzrostu kosztu kredytów. Z rosnącymi ratami trzeba się liczyć przez co najmniej dwa najbliższe lata - wynika z danych, które zebrał Lion's Bank.

 • Od trzech miesięcy drożeje zakup mieszkania na kredyt

  Wciąż kredytobiorcy cieszyć się mogą relatywnie niskim kosztem długu, ale ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Już od trzech miesięcy rośnie oprocentowanie kredytów, przez co rata długu zaciągniętego na zakup przeciętnego mieszkania dwupokojowego w dużym mieście wynosi 920 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.