• Informacje na temat:

  szklanek

Artykuły na temat: szklanek
 • Piloci - jak wymarzony zawód zamienia się w udrękę

  Strajk pilotów linii Ryanair obnażył wszystkie mankamenty zawodu pilota komunikacyjnego w jego obecnym wydaniu. W tanich liniach personel pokładowy musi zapłacić z własnej kieszeni nawet za szklankę wody podczas lotu.

 • Inwestorzy szukają więcej powodów do optymizmu niż zmartwień, co na rynku objawia się nowymi rekordami na Wall Street, ale też odejściem od obligacji, złota i jena.

 • Nieprawdopodobne Chiny (część 2)

  Hotel Peninsula w Pekinie ma znacznie więcej personelu niż jego odpowiednik w Nowym Jorku. Zastępy odźwiernych przywołują taksówki, bagażowi konkurują o bagaż, szklanki z wodą w restauracji są wypełniane przez uprzedniej prośby. W niedalekim domu handlowym tuziny sprzedawców głośno zachwalają towar i udowadniają, że Pekin to miasto, gdzie najłatwiej złapać taksówkę. Ilość punktów usługowych w stolicy Chin jest nieprzeliczona. To przywołuje pytanie o chiński biznes, czy nie zależy im na...

 • Chiny i USA ponownie zaostrzyły politykę handlową, ale inwestorzy starają się rozgrywać wydarzenia z mentalnością szklanki do połowy pełnej. Na długo to nie wystarczy, ale przejściowo skutkuje realizacją zysków na strategiach korzystających z awersji do ryzyka. Akcje rosną, dług słabnie, USD traci, zyskują AUD i NZD. Risk-on.

 • Jeżeli pracujemy przy komputerze powinniśmy szczególnie dbać o sprzęt, przy którym pracujemy. Nie należy ustawiać szklanek z wodą, kawą, herbatą przy klawiaturze czy dokumentach, żeby ich po prostu nie zalać. Do takich czynności pracownikowi służy 15-minutowa przerwa śniadaniowa, którą pracownik powinien wykorzystać - mówi Maria Kacprzak-Rawa, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektora Pracy...

 • Wypili prawie 107 litrów alkoholu na głowę

  W 2014 roku Niemcy po raz pierwszy od dłuższego czasu przełamali zniżkowy trend, wypijając nieznacznie więcej piwa niż rok wcześniej - ogłosiło w poniedziałek niemieckie stowarzyszenie piwowarów.

 • Według GUS w Holandii w ub.r. pracowało ponad 80 tys. Polaków. Kilkadziesiąt tysięcy z nich wpadło w sidła systemu kontroli - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • PE chce informacji o kaloriach na etykietach alkoholi

  Na etykietach trunków alkoholowych powinna być podawana liczba kalorii - uważają europosłowie. Za dwa tygodnie mają wezwać Komisję Europejską, by do końca przyszłego roku przedstawiła projekt przepisów w tej sprawie. Przemysł spirytusowy jest niechętny.

 • Jak się nie bać i się nie dać... w rozmowie z rekruterem

  Ponad 300 tysięcy osób w całym kraju porzystąpiło w tym roku do zdawania matur ustnych. Egzaminy te przypominają w pewnym stopniu rozmowę rekrutacyjną. I jedne i drugie wiążą się z wysokim poziomem stresu, który wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez rozmówcę, a tym samym na ostateczny rezultat spotkania.

 • Dobra wiadomość dla barów mlecznych

  Od 1 kwietnia do przyrządzenia dotowanych przez państwo potraw bary mleczne będą mogły wykorzystać ponad dziewięćdziesiąt surowców, w tym m.in. imbir, lubczyk, majeranek, nasiona kolendry czy cynamon - przewiduje projekt rozporządzenia MF w tej sprawie.