• Informacje na temat:

  stawki vat a b c d

Artykuły na temat: stawki vat a b c d
 • W ustawie z dnia 26 listopada 2010 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej (Dz. U. Nr 238, poz. 1578), dodano w art. 41 przepisy, które kompleksowo regulują kwestie opodatkowania i zastosowania właściwych stawek VAT w okresie przejściowym.

 • Koniec z obniżonymi stawkami VAT?

  Ministerstwo Finansów potwierdza w przekazanym CP PAP PAP komunikacie, że "dostrzega potrzebę wprowadzenia zmian, które uproszczą system stosowanych stawek podatku VAT i wyeliminują systemowe niedoskonałości struktury obniżonych stawek VAT". Zdaniem doradców podatkowych, ujednolicenie stawek VAT może być "prawdziwym szokiem dla naszych konsumentów.

 • Bony towarowe przekażesz bez VAT-u

  Bony towarowe to dowody uprawniające do nabycia określonych produktów bądź usług. Nie mieszczą się one w definicji towaru. Ze względu na to, iż opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają z zasady dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług, wydanie bonów towarowych nie skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w świetle przepisów ustawy o VAT.

 • Rząd nie ruszy stawki VAT

  Stawki VAT w 2017 roku pozostaną na niezmienionym poziomie - powiedział w radiowej Trójce, minister finansów Paweł Szałamacha.

 • Minimalna stawka godzinowa: 12 zł zamiesza w usługach

  Pracodawcy pozytywnie oceniają ustalenie minimalnej stawki godzinowej. Ale uważają, że jej wprowadzenie w połowie roku będzie zbyt wczesne.

 • Rząd bierze się za stawki VAT

  Nie ma projektu ani takiego zamysłu wśród rządu - mówi minister Henryk Kowalczyk o zastąpieniu 8-procentowego VAT-u, 20-procentowym. O tym, że rząd planuje rewolucję w VAT poprzez likwidację środkowej 8-proc. stawki donosiła w zeszłym tygodniu "Rzeczpospolita".

 • Salowe uciekają ze szpitali

  Program 500 plus oraz podwyżki płacy minimalnej i stawki godzinowej mocno zamieszały w finansach szpitali. Z pracy odchodzą słabo opłacane salowe - wolą opiekować się własnymi dziećmi, a nie pacjentami. Zapowiadane podwyżki wynagrodzeń w 2017 r. nie są na tyle atrakcyjne, żeby je zatrzymać.

 • Utrzymanie wyższych stawek VAT będzie nas drogo kosztować

  Dodatkowe 4 mld zł rocznie przekażą do budżetu gospodarstwa domowe z powodu utrzymania wyższych stawek VAT do 2016 roku - wynika z raportu Centrum Analiz Ekonomicznych. Najbardziej podatkiem obciążona jest grupa 10 proc. najbiedniejszych gospodarstw - w ramach VAT oddają ponad 16 proc. swoich dochodów do dyspozycji. W grupie 10 proc. najbogatszych udział ten spada poniżej 7 proc.

 • Płaca minimalna w Polsce nie jest respektowana

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekazało nam do konsultacji projekt rozporządzenia Rady Ministrów, w którym rząd proponuje płacę minimalną na poziomie 1850 zł. Tymczasem minimalna płaca w przeliczeniu na godzinę to obecnie 13 zł bez VAT nie jest respektowana.

 • Czy w 2018 r. stawki VAT zostaną obniżone?

  Obecne stawki VAT (23% i 8%) obowiązują od 1 stycznia 2011 r. (wcześniejsze stawki wynosiły 22% i 7%). Z nowelizacji ustawy o VAT, która podwyższyła stawki VAT wynikało, że będą one obowiązywały do końca 2013 r., ale kolejne nowelizacje ww. ustawy wydłużały okres stosowania wyższych stawek VAT (obecnie - do końca 2018 r.).