• Informacje na temat:

  skala podatkowa od osób prawnych 2012 rok

Artykuły na temat: skala podatkowa od osób prawnych 2012 rok
 • System podatkowy w Niemczech oraz w Austrii

  Osoby planujące emigrację zarobkową do Niemiec lub Austrii powinny przed wyjazdem zapoznać się z podstawowymi regułami opodatkowania dochodów z pracy, obowiązujących w tych państwach, by uniknąć na miejscu niepotrzebnych niespodzianek. Poniższy artykuł ma na celu przybliżyć systemy podatkowe tych państw oraz ułatwić podatnikom orientację w tej, czasami zawiłej, materii, jaką jest prawo podatkowe.

 • Zrobieni w "słupa". Jak nie dać się oszukać?

  Coraz więcej osób wpada w mechanizm tzw. karuzeli podatkowej, mający na celu wyłudzanie zwrotu naliczonego VAT bądź unikania jego płacenia. Osoby te stają się ofiarami lub członkami zorganizowanych grup przestępczych. Istotną częścią tego procederu są "słupy" - bezrobotni, studenci albo emeryci, lub "bufory" - legalnie działający przedsiębiorcy, którzy wpadają w spiralę przestępczej machiny

 • Dlaczego rynek pracy w Hiszpanii nie działa

  Jeszcze nim na plac Syntagma w Atenach wyszli rozwścieczeni koniecznością cięć i oszczędzania Grecy, swój centralny plac Puerta del Sol w Madrycie okupowali przez wiele dni Hiszpanie. Narzekali jednak nie na konieczność reform lecz raczej na ich brak - przede wszystkim na rekordowe bezrobocie. Choć skala recesji w Hiszpanii w latach 2008-2009 nie odbiegała od tej, jaką notowano w krajach strefy...

 • Kolejny rok tanich kredytów, drożejących mieszkań i realnych strat na lokatach bankowych - tak może wyglądać 2018 rok. Najbliższe 12 miesięcy powinny być dobre dla budżetów gospodarstw domowych, co warto spożytkować na budowanie "poduszki finansowej" - proponuje Open Finance.

 • Nie będzie podniesienia kwoty wolnej od podatku

  Nie będzie podniesienia kwoty wolnej od podatku do poziomu zależnego od dochodów potrzebnych do zapewnienia minimum egzystencji. Głosami klubów PO i PSL Sejm odrzucił bowiem projekt Twojego Ruchu w tej sprawie. Obecna kwota 3092 zł jest ponad dwukrotnie niższa od dwunastokrotności minimum egzystencji w jednoosobowym gospodarstwie pracowniczym.

 • Kandydat PiS na szefa resortu finansów zapewnił, że nie ma planów likwidacji OFE. Na spotkaniu z dziennikarzami Paweł Szałamacha przyznał jednak, że jest sceptyczny co do zasad ich funkcjonowania.

 • Raport bieżący nr 17/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Centrum Nowoczesnych Technologii...

 • Polska bogata tylko w czterech regionach

  Ponad jedna piąta polskiego PKB wytwarzana jest na Mazowszu - wynika z opublikowanego raportu GUS. Najmniejszy udział mają woj. świętokrzyskie, podlaskie, lubuskie i opolskie.

 • Po wygranych wyborach w 2010 r. premier V. Orban zakwestionował dotychczasowy model społeczno-ekonomiczny Węgier, w którym centralne miejsce zajmował demokratyczny system sprawowania władzy politycznej oraz gospodarka wolnorynkowa z dominującą rolą własności prywatnej. W 2014 r. stwierdził wprost, że wzorcowymi modelami do naśladowania dla Węgier są Rosja, Turcja czy Chiny, czyli kraje autorytarne z wysokim udziałem przedsiębiorstw kontrolowanych przez władze centralne.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.