• Informacje na temat:

  rok powstania krus

Artykuły na temat: rok powstania krus
 • "Kosiniakowe" - nowe świadczenie dla 126 tysięcy rodziców

  Od 2016 r. wszyscy rodzice, którzy nie mogą skorzystać z urlopów rodzicielskich, dostaną przez rok 1 tys. zł miesięcznie - przypomina szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Do tej pory z takich rocznych urlopów korzystali wyłącznie płacący składki ZUS.

 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji: Wszyscy powinni płacić 8,5 zł na media publiczne

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rekomenduje wprowadzenie powszechnej daniny na rzecz mediów publicznych pobieranej jak podatek. Według KRRiT powinna ona wynosić miesięcznie ok. 8,5 zł dla osób fizycznych, 167 zł dla firm i 33 zł dla organizacji.

 • Polsce grozi katastrofa demograficzna. Bez imigrantów wkrótce zabraknie rąk do pracy

  ...z legalnym zatrudnianiem cudzoziemców. Dla małego gospodarstwa rolnego zgłaszanie pracownika do KRUS to często niepotrzebna biurokratyczna droga przez mękę. Taka sama droga urzędowa dotyczy polskich(...). Jak pisze w swojej pracy "Wielkie złudzenie? Esej o Europie" historyk Tony Judt, już w "ostatnim kwartale 1949 r. zachodnia część Niemiec osiągnęła poziom produkcji z 1936 r., a rok później...

 • Polacy płacą, a rolnicy się cieszą

  Za rolników posiadających gospodarstwo mniejsze niż 6 hektarów składkę zdrowotną - tak jak obecnie - zapłaci budżet. Sejm przedłużył w piątek obowiązywanie na 2015 i 2016 rok dotychczasowych przepisów w tej sprawie. Nowelę poparły wszystkie kluby. Za głosowało 417 posłów, jeden się wstrzymał, nikt nie był przeciw.

 • Trzeba zmniejszyć obowiązki lekarzy

  ...- Lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej, odbywa się to kosztem pacjentów - podkreślają Pracodawcy RP i apelują o zmniejszenie biurokratycznych obowiązków medyków. Według Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej po 1 lipca lekarze mogą stracić prawo do wypisywania recept na lekarstwa.

 • Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

  Maraton przedwyborczych obietnic nabiera tempa. Czołowe partie polityczne w Polsce przedstawiły w sobotę swoje propozycje gospodarcze i wskazały na główny nurt zmian, którym chcą podążać przez najbliższe lata. Sprawdzamy, ile te obietnice będą kosztować.

 • Rząd oszczędzi na Funduszu Pracy?

  ...niektóre zasiłki rodzinne, ale przede wszystkim - rolnicy podlegających ubezpieczeniu społecznemu w systemie KRUS. Strukturalna niespójność Z faktu dysponowania Funduszem przez ministra pracy(...) przekazanie 7 proc. kwoty środków Funduszu Pracy ustalonej na rok poprzedni. Jest to więc kolejne zobowiązanie sztywne. Jego automatyzm skompromitowała właśnie propozycja wydatkowania FP na 2011 r., bowiem...

 • Odchodzi prezes Przewozów Regionalnych

  Zmiany w zarządzie spółki Przewozy Regionalne. Z funkcji prezesa zrezygnował Tomasz Pasikowski, kierujący przedsiębiorstwem od 2014 roku.

 • Bogusław Kowalski: Pracowałem i pracuję na rzecz kolei

  Wywiad z Bogusławem Kowalskim - prezesem Instytutu Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej, wcześniej m.in. wicemarszałkiem województwa mazowieckiego, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu.

 • Gospodarczy ześlizg. Politycy zaczęli balować na koszt tych, którzy napędzają recesję

  Po 1989 r. nie zaliczyliśmy jeszcze ani jednej recesji. Politycy uznali, że to ich zasługa i zaczęli balować na koszt tych, którzy ją napędzają.