• Informacje na temat:

  pracy dla studentów

Artykuły na temat: pracy dla studentów
 • Jak teraz zarabiają studenci?

  Znane powiedzenie „biedny jak student” obecnie traci na znaczeniu. Grupa ta nie tylko może przebierać w różnego rodzaju ofertach pracy stałej i dodatkowej, ale też coraz częściej wykorzystuje możliwości jakie daje internet.

 • Pieniądze dla studenta

  Skąd wziąć pieniądze na studiowanie? Oprócz standardowego i najczęściej wykorzystywanego źródła dochodów, jakim są rodzice, wsparcia można szukać u rektora, ministra albo w banku. Można też pracować dorywczo. Oto nasz przewodnik po stypendiach socjalnych, naukowych i dla niepełnosprawnych, kredytach studenckich oraz możliwościach zarabiania w pracy tymczasowej.

 • Ile zarabiają pracujący studenci?

  W pierwszym kwartale 2016 r. pracodawcy opublikowali na portalu Pracuj.pl 2709 ofert praktyk i staży, to wzrost aż o 23 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Dane potwierdzają, że studenci mogą być zadowoleni z obecnej sytuacji na rynku pracy.

 • Studenci z 11,6 milionowym długiem

  Prawie 11,6 milionów zł są dłużni polscy studenci uczelniom - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Statystyczny zadłużony żak musi oddać 2054 złote.

 • Pracuje dla pieniędzy, mniej dla doświadczenia. Student w Polsce zarabia 1,8 tys. złotych

  Zmienia się model pracy studenta. Dziś młodzi ludzie wybierają proste zajęcia i szybkie pieniądze zamiast staży i startu w korporacyjną karierę - tak mówią wyniki najnowszego badania "Student w pracy 2016". To ważny sygnał dla przedsiębiorców skarżących się na brak rąk do pracy.

 • Polscy studenci coraz częściej wyjeżdżają z kraju

  Polskie uczelnie muszą się mieć na baczności. Emigracja studentów jest bowiem coraz powszechniejszym zjawiskiem. Młodzi ludzie wyjeżdżają, by zdobywać wiedzę i mieć lepszy start na przyszłość.

 • Wiele wskazuje na to, że tegoroczna wiosna na rynku pracy zaczęła się kilka tygodni przed kalendarzową. Rekrutacje trwają w najlepsze.

 • Obowiązki związane z bhp wobec studenta zatrudnianego na podstawie umowy zlecenia

  Na okres sierpień-wrzesień oprócz stałych pracowników, planuję dodatkowo zatrudnić kilku studentów do prac związanych z przygotowywaniem posiłków i obsługą klientów. Osoby te będą świadczyły pracę na podstawie umowy zlecenia. Czy musimy przeprowadzać dla nich szkolenia bhp oraz skierować ich na badania lekarskie? Czy osoby te muszą posiadać książeczki sanitarno-epidemiologiczne? Jeżeli tak, to

 • Bezrobocie w dół, ale studenci myślą o emigracji

  Sytuacja na rynku pracy systematycznie się poprawia, co nie zmienia faktu, że połowa polskich studentów - jak wynika z raportu "Start na rynku pracy" przygotowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych i Parlament Studentów RP - wciąż rozważa wyjazd za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia.

 • Rzuciłeś studia? Rząd się o tym dowie

  Resort zamierza śledzić kariery doktorantów i doktorów. Od dwóch lat monitoruje już losy studentów na rynku pracy. Zmiany prawne, które na to pozwolą, mają zostać przeprowadzone przy okazji nowelizacji niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej (dotyczy ona przede wszystkim ulg dla firm inwestujących w badania naukowe).