• Informacje na temat:

  pracy dla studentów

Artykuły na temat: pracy dla studentów
 • Studenci i absolwenci o rynku pracy

  Jak studenci i absolwenci oceniają uczelnie pod względem przygotowania na rynek pracy? Czy cenią staże i praktyki? Co liczy się dla nich najbardziej u pracodawców? Na te i inne pytania odpowiadamy w najnowszym raporcie Pracuj.pl "Najważniejszy egzamin: Kariera. Studenci i absolwenci na rynku pracy". Badanie towarzyszy Festiwalowi Pracy JOBICON.

 • Studenci z 11,6 milionowym długiem

  Prawie 11,6 milionów zł są dłużni polscy studenci uczelniom - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Statystyczny zadłużony żak musi oddać 2054 złote.

 • Pracujący studenci to już norma

  Większość (ponad 80 proc.) studentów podejmuje pracę nie przerywając nauki! Pracujący student to już norma, a podział na studia dla pracujących i niepracujących już dawno został porzucony. Warto dodać, że co trzeci student chciałby - po zakończeniu nauki - wyjechać z Polski do pracy za granicą.

 • Pieniądze dla studenta

  Skąd wziąć pieniądze na studiowanie? Oprócz standardowego i najczęściej wykorzystywanego źródła dochodów, jakim są rodzice, wsparcia można szukać u rektora, ministra albo w banku. Można też pracować dorywczo. Oto nasz przewodnik po stypendiach socjalnych, naukowych i dla niepełnosprawnych, kredytach studenckich oraz możliwościach zarabiania w pracy tymczasowej.

 • Jak teraz zarabiają studenci?

  Znane powiedzenie „biedny jak student” obecnie traci na znaczeniu. Grupa ta nie tylko może przebierać w różnego rodzaju ofertach pracy stałej i dodatkowej, ale też coraz częściej wykorzystuje możliwości jakie daje internet.

 • Polscy studenci coraz częściej wyjeżdżają z kraju

  Polskie uczelnie muszą się mieć na baczności. Emigracja studentów jest bowiem coraz powszechniejszym zjawiskiem. Młodzi ludzie wyjeżdżają, by zdobywać wiedzę i mieć lepszy start na przyszłość.

 • Ile zarabiają pracujący studenci?

  W pierwszym kwartale 2016 r. pracodawcy opublikowali na portalu Pracuj.pl 2709 ofert praktyk i staży, to wzrost aż o 23 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Dane potwierdzają, że studenci mogą być zadowoleni z obecnej sytuacji na rynku pracy.

 • Obowiązki związane z bhp wobec studenta zatrudnianego na podstawie umowy zlecenia

  Na okres sierpień-wrzesień oprócz stałych pracowników, planuję dodatkowo zatrudnić kilku studentów do prac związanych z przygotowywaniem posiłków i obsługą klientów. Osoby te będą świadczyły pracę na podstawie umowy zlecenia. Czy musimy przeprowadzać dla nich szkolenia bhp oraz skierować ich na badania lekarskie? Czy osoby te muszą posiadać książeczki sanitarno-epidemiologiczne? Jeżeli tak, to

 • Rząd: Miliony dla uczelni, żeby zatrzymać najzdolniejszych studentów w Polsce

  Analiza Big Data, lingwistyka dla biznesu czy geoinformacja - to kierunki studiów, który zyskały miliony złotych dofinansowania w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • Rzuciłeś studia? Rząd się o tym dowie

  Resort zamierza śledzić kariery doktorantów i doktorów. Od dwóch lat monitoruje już losy studentów na rynku pracy. Zmiany prawne, które na to pozwolą, mają zostać przeprowadzone przy okazji nowelizacji niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej (dotyczy ona przede wszystkim ulg dla firm inwestujących w badania naukowe).