• Informacje na temat:

  pozew wzór

Artykuły na temat: pozew wzór
 • Premier Bawarii nie wyklucza pozwów zbiorowych przeciwko producentom aut

  Premier Bawarii Horst Seehofer w wywiadzie dla telewizji ZDF w niedzielę nie wykluczył umożliwienia składania, tak jak w USA, pozwów zbiorowych przeciwko producentom samochodów podejrzanych o manipulowanie pomiarami poziomu tlenków azotu w spalinach.

 • OZE: Polskę czeka fala roszczeń

  Nowe przepisy o opłacie zastępczej przeszły przez parlament jak burza. Inwestorzy apelują do prezydenta o weto i szykują się do pozwów - pisze w piątek "Puls Biznesu".

 • Wyjściem dla "frankowiczów" mogą być jedynie pozwy zbiorowe

  Ratunkiem dla osób spłacających kredyty we frankach mogą być pozwy zbiorowe przeciwko bankom. Wyrok Sądu Najwyższego z końca stycznia potwierdził, że pozwy zbiorowe powinny być dopuszczane znacznie częściej niż do tej pory. Najpierw jednak zadłużonym w szwajcarskiej walucie mogą pomóc działania UOKiK-u i KNF-u.

 • Obrona przedsiębiorcy przed znieważaniem w internecie

  Powszechność internetu i ilość wyrażanych w nim opinii czy komentarzy powoduje, że część z nich jest niezgodna z prawdą, krzywdząca czy nawet obraźliwa. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest przekonanie o bezkarności osób, które są autorami złośliwych i krzywdzących komentarzy. Jednak osoby dotknięte wpisami internautów, w tym także przedsiębiorcy, mogą walczyć z autorami negatywnych komentarzy, dbając o dobre imię i renomę przedsiębiorstwa.

 • Raport bieżący nr 16/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki Inno-Gene S.A. ("Emitent”, "Spółka”) informuje, iż...

 • Zarząd INNO - GENE S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Poznaniu podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 24 października 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie,...

 • Raport bieżący nr 9/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki Inno-Gene S.A. ("Emitent”, "Spółka”) powziął w dniu...

 • Wygrana w sprawie frankowej przeciwko Bankowi Millennium S.A.

  Sąd orzekł, że Bank Millennium S.A. musi oddać ponad 100 tys. zł z tytułu umowy kredytu pseudofrankowego. To najwyższa kwota zasądzona do tej pory w sprawach frankowych.

 • Prezydent podpisał ustawę o rekompensacie za deputat węglowy

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski w poniedziałek w Katowicach. Na podstawie ustawy, która ma wejść w życie dzień po ogłoszeniu, ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych do końca 2017 r. otrzyma po 10 tys. zł jednorazowej rekompensaty za utracony deputat węglowy. Po wejściu ustawy w życie osoby uprawnione będą miały tylko 21 dni na złożenie wniosków o...

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 2): Czy można wyjść na prostą po bankructwie?

  Jeśli czytelniku, jest to właśnie twój problem - jesteś bankrutem, lub wkrótce możesz nim zostać, zacznę od dobrej wiadomości - uwolnienie się od długów jest znacznie prostsze niż myślisz! Co więcej, jest na to kilka sprawdzonych sposobów, które dziś pokrótce opiszę. Ale mam też dla ciebie złą wiadomość - skuteczna ucieczka od długów nie rozwiąże do końca twoich problemów. Żeby zacząć "życie II" po ciężkim upadku finansowym, musisz pokonać aż trzech wrogów.