• Informacje na temat:

  polscy nauczyciele bezrobocie

Artykuły na temat: polscy nauczyciele bezrobocie
 • Sobczyk: Pracownicy Biedronki mogą zarabiać więcej niż nauczyciele

  .... W największych miastach bezrobocie wynosi ok. 2 proc. Pozyskanie tam pracownika jest niezwykle trudne. Podobnie jest w mniejszych miejscowościach, w których działają specjalne strefy ekonomiczne, przykładowo na(...) miasta. Nasi pracownicy zarabiają dziś o 350 zł więcej niż w roku ubiegłym i więcej, niż zarabiają chociażby nauczyciele. Po roku pracy oferujemy dodatek stażowy 100 zł brutto, a po trzech latach 200 zł...

 • KE: Bezrobocie wśród osób do 25 lat stale rośnie

  Komisja Europejska ostrzega: Rośnie bezrobocie w Unii Europejskiej. Coraz częściej dotyka także osób w wieku poniżej 25 lat. KE podkreśla również potrzebę kompleksowego kształcenie wśród młodych ludzi "umiejętności cyfrowych".

 • Za sześć lat koniec z bezrobociem

  ...sześciu lat zapełnić trzeba będzie prawie 1,2 mln etatów. - Demografia do minimum zmniejszy bezrobocie - nie ma wątpliwości dr Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zdaniem poważniej(...). To właśnie prognozy dla tej grupy są najbardziej zbliżone do tego, co mówią polscy analitycy. CEDEFOP przewidział, że między 2010 a 2020 r. zapotrzebowanie na miejsca pracy w rolnictwie, leśnictwie...

 • Narodowy Bank Polski opublikował projekcję inflacji i PKB

  Zgodnie z projekcją NBP inflacja ma rosnąć i wynieść średnio 1,5 proc. r/r w 2017 roku. Produkt Krajowy Brutto natomiast w ocenie banku centralnego w horyzoncie projekcji wyniesie 3,4 proc. Niska stopa bezrobocia przyczyni się do przyspieszenia tempa wzrostu nominalnych wynagrodzeń - podano w komunikacie.

 • Od tego roku 3000 nauczycieli bez pracy

  Z powodu niżu demograficznego zwiększa się bezrobocie wśród nauczycieli. Szacuje się, że od nowego roku szkolnego bez pracy może być ponad 3 tys. nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego proponuje, jak wykorzystać ich potencjał – mogą oni np. pracować z dorosłymi, którzy mają problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi, lub też mogą zajmować się dziećmi w świetlicach środowiskowych.

 • Ocena 100 dni premier Beaty Szydło - OPZZ

  Poniżej ocena 100 dni rządu Beaty Szydło dokonana przez kierownictwo OPZZ.

 • Polski rynek pracy: Specjaliści będą przebierać w ofertach, ale rolnicy i nauczyciele bez zajęcia

  Za pięć lat o połowę wzrośnie zatrudnienie analityków systemowych i programistów. Za to rolnicy i nauczyciele będą musieli poszukać sobie innego zajęcia. Spokojni o posadę mogą być natomiast kucharze i kierowcy.

 • Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego - jak mówią jej politycy - chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum.

 • Co się dzieje z polskimi zawodówkami?

  Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z października 2014 roku stopa bezrobocia w Polsce waha się w okolicach około 11,3 %, a w urzędach pracy zarejestrowanych jest ponad milion siedemset bezrobotnych. Jednocześnie, jak informują pracownicy firm rekrutacyjnych, coraz trudniej znaleźć specjalistów z wykształceniem zawodowym, których kwalifikacje pozwalają na zatrudnienie w określonych sektorach. Dlaczego? Bo ich po prostu nie ma.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie

  Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowała w komunikacie Rada po zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu.