• Informacje na temat:

  podskakuj

Artykuły na temat: podskakuj
 • Wpuszczeni w wiatraki

  Tym razem w temacie wiatraków. Pan chce, jak mogę przypuszczać, wyprowadzić w pole chłopa. Wpada w obejścia gospodarskie i obiecuje wielkie zarobki za nic, bo i czymże wielkim jest oddać w dzierżawę płachetek ziemi. I za takie nic otrzyma aż 25 tysięcy zł rocznie.

 • Karta Nauczyciela uniemożliwia samorządom prowadzenie racjonalnej polityki oświatowej. Rząd jednak nie kwapi się do zniesienia zawartych w niej przywilejów. W tej chwili likwidacja KN jest niemożliwa - twierdzi Mirosław Sawicki, minister edukacji narodowej i sportu. Można jedynie pracować nad jej zmianą. Jak zatem zmniejszyć zły wpływ KN na system oświaty?

 • Ten kraj realnym zagrożeniem dla Europy?

  Włochy znalazły się w centrum kryzysu zadłużeniowego. Inwestorzy zaczęli sprzedawać obligacje tego kraju, zakładając, że również jemu grozi niewypłacalność. W krótkim okresie przesadzili - to była zapewne gra funduszy spekulacyjnych, na co wskazuje choćby udany ostatni przetarg włoskich papierów rządowych. W dłuższym okresie Włochy mogą jednak być realnym zagrożeniem dla Europy.

 • Złoty nie pójdzie drogą Słowacji?

  Niezależnie od problemów z płynnością i ataków spekulacyjnych dyktujących bieżącą cenę euro i dolara, kurs równowagi złotego osłabił się wraz z recesją w UE i utrudnionym dostępem do kapitału.

 • Jak gazowo rozbrojono Polskę?

  Z prezesem Bartimpeksu Aleksandrem Gudzowatym rozmawia Roman Mańka. Indolencja polityków spowodowała, że my po prostu nie jesteśmy zarządzani przez fachowców, tylko przez słabeuszy.