• Informacje na temat:

  podatki 2014

 • Nowy 2014 rok przyniesie rewolucyjne zmiany w polskim systemie podatkowym. Zmienią się zasady rozliczania VAT-u, a wszyscy podatnicy będą się musieli zmierzyć z podwyżkami stawek podatkowych.

  Nowy 2014 rok przyniesie rewolucyjne zmiany w polskim systemie podatkowym. Zmienią się zasady rozliczania VAT-u, a wszyscy podatnicy będą się musieli zmierzyć z podwyżkami stawek podatkowych.
Artykuły na temat: podatki 2014
 • ZUS zmienia umowę o dzieło na zlecenie? To oznacza wyższy podatek

  ...kontraktów nie można również zawierać z wykładowcami, co potwierdza wiele wyroków Sądu Najwyższego (m.in. z 28 sierpnia 2014 r. sygn. akt II UK 12/14). Grzegorz Grochowina podsumowuje, że kontrole zarówno ZUS...

 • W 2014 r. wzrosną podatki za grunty i mieszkania

  Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka.

 • Mistrz ceremonii pogrzebowych - praca z przyszłością?

  ..."Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki" - powiedział kiedyś Benjamin Franklin. Mimo że śmierć jest często tematem tabu, to z racji na swoją powszechność, stanowi ona dla wielu osób pośrednie źródło utrzymania. Związek z branżą funeralną mają m.in. księża, grabarze, tanatopraktycy, handlarze dewocjonaliów, zniczów i kwiatów. Mało znaną, ale darzoną dużym szacunkiem jest profesja mistrza...

 • Będą niższe stawki podatków lokalnych

  Przed podatnikami przedostatnia rata podatku od nieruchomości oraz ostatnia rata podatku od środków transportu. Od nowego roku stawki podatków i opłat lokalnych będą niższe. W 2016 r. przedsiębiorca użytkujący pod swój biznes dużą nieruchomość zaoszczędzi w skali roku kilkadziesiąt złotych.

 • Czas odczarować imigrację zarobkową w Polsce

  Imigranci coraz częściej wybierają Polskę jako miejsce, w którym chcą pracować, płacić podatki i rozpocząć nowe życie. I bardzo dobrze - twierdzą specjaliści. Starzejące się społeczeństwo i powstająca wyrwa demograficzna spowodowana m.in. masową emigracją Polaków do państw zachodniej Europy mogą doprowadzić m.in. do niewydolności polskiego systemu ubezpieczeń społecznych.

 • Sprawdź, ile oddajesz państwu w formie składek i podatków

  Jeśli zarabiasz 2800 zł netto miesięcznie na rękę (średnia krajowa), to twoja wypłata jest obciążona składkami i podatkami w kwocie 1900 zł - wyliczają eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Wprowadzona we Francji w 2012 roku 75 proc. stawka podatku dla najbogatszych obywateli stała się przyczyną wyjazdu z kraju kilku milionerów. Szeroko komentowana w mediach była emigracja Gerarda Depardieu, który po wprowadzeniu podatku został Rosjaninem. Francuski rząd szybko wycofał się z tego rozwiązania i do końca 2014 roku zniósł podatek. Jak duże majątki posiadają najbogatsi Francuzi, którzy...

 • Chcąc kupić dom czy apartament w Grecji, słonecznej Italii czy na Malcie trzeba przygotować się na wysokie dodatkowe koszty. Oprócz ceny samej nieruchomości niejednokrotnie trzeba też zapłacić dodatkowe kilkanaście procent ceny tytułem podatków, opłat i prowizji związanych z transakcją. Dane zebrane przez Lion's Bank pokazują ponadto, że koszty te są tym wyższe, im cieplejszy klimat w danym kraju.

 • Roczny dochód do opodatkowania wyższy niż 1 mln zł zadeklarowało w ubiegłym roku około 16 tys. osób. To wstępne dane z izb skarbowych za 2014 r. Pokazują one, że tendencja z poprzednich lat – w których milionerów systematycznie przybywało – nadal się utrzymuje. W ciągu ostatniego roku grono zamożnych powiększyło się o niemal 1400 osób.

 • Nietypowe podatki - od lotu balonem czy opalenizny

  Podatek od krowich gazów, od grilla, tatuażu i piercingu... Jak myślicie za co na świecie można pobierać podatki? Przedstawimy wam mały ranking dziwnych i nietypowych podatków.