• Informacje na temat:

  podanie o zwiększenie etatu

Artykuły na temat: podanie o zwiększenie etatu
 • 3 tys. gorących etatów czeka

  Największe spółki węglowe zamierzają przyjąć w tym roku do pracy ponad 3 tys. nowych pracowników. Będzie to jednak mniej osób niż odejdzie w tym czasie m.in. na emerytury. Na koniec roku zatrudnienie zmniejszy się łącznie o blisko 3,5 tys. osób.

 • Najbogatsi zaczną odprowadzać składki do ZUS? Budżet mniej dopłacałby do emerytur

  342 tys. osób zatrudnionych na etatach zarabiało w ubiegłym roku przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie. Ich liczba stale rośnie, pensje również. Likwidacja zasady, że nie odprowadza się składek od wysokich zarobków, sprawiłaby, że budżet mniej dopłacałby do emerytur.

 • Reforma edukacji dołożyła nauczycielom pracy. "Rok 2019 może być dramatyczny"

  ..., którzy zarabiają w kilku szkołach, zatrudniając się na części etatu - ocenia Broniarz. O tym, że pracy w oświacie jest więcej, świadczą również dane z Systemu Informacji Oświatowej MEN, do którego(...) może ich jednak być więcej niż pół etatu). Jak pokazuje praktyka, pedagodzy chętnie dokładają sobie pracy. - Nauczyciele są zadowoleni, bo w ten sposób poprawiają sobie zarobki. To patologia...

 • Rewolucja w zdrowiu według Radziwiłła: Likwidacja NFZ, darmowe leczenie dla wszystkich

  - Docelowo o prawie 40 proc. powinny się zwiększyć nakłady na służbę zdrowia, tak by pacjenci odczuli zmianę. Priorytetem jest zapewnienie wszystkim dostępu do leczenia - uważa Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia.

 • Większe podwyżki dla pracowników sądów

  Przedstawiciele związków zawodowych pracowników sądownictwa - z którymi rozmawiała PAP - zaznaczają, że zapowiedziane na 2016 r. zwiększenie podwyżki, choć oczekiwane i potrzebne, nie jest(...) często są łamane. Także poseł Barbara Chrobak (Kukiz'15) z prezydium Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury oceniła, że zapowiedziane zwiększenie podwyżek dla pracowników sądów nie...

 • Przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 2018 r. wyniosło 4521,08 zł, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 7,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Niestandardowo zatrudniony

  Umowy zlecenia z dodatkowymi składkami, firmy zakładane na rok, prowadzenie działalności na Słowacji. By przetrwać w świecie bez etatu, trzeba wykazać się kreatywnością.

 • W 2017 r. wyższe odpisy na ZFŚS i świadczenie urlopowe

  W 2017 r., po kilku latach utrzymywania na tym samym poziomie wysokości odpisów na ZFŚS, zostały one podwyższone. Niezmieniona pozostała jednak kwota bazowa dla nauczycieli, na podstawie której ustalane jest świadczenie urlopowe dla tej grupy zatrudnionych. Podwyższenie odpisów na ZFŚS powoduje też zwiększenie świadczenia urlopowego w zakładach, w których odpowiada ono wysokości odpisu

 • Gdzie na pewno nie znajdziesz pracy?

  ...15 proc. pracodawców planuje zwiększenie całkowitego zatrudnienia w I kwartale przyszłego roku - podano w raporcie firmy doradczej Manpower.

 • Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w sierpniu wzrosła o 173 tys., podczas gdy w lipcu wzrosła o 245 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy.