• Informacje na temat:

  podanie o pracę jako pomoc nauczyciela -wzór

Artykuły na temat: podanie o pracę jako pomoc nauczyciela -wzór
 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  ...przyjść jego drugi syn, Mirek tęsknił za stabilizacją.  We wrocławskim biurze maklerskim przyjęli jego podanie o pracę. Poszedł tam na nikogo, przybijać pieczątki. Przez sześć lat pracy dojeżdżał(...). Będą musieli z czegoś żyć, zdobyć jakąś pracę, kiedy się zaaklimatyzują i pomoc państwa nie będzie już tak hojna. I można już dziś stwierdzić, że będą rywalizować o nią również z naszymi rodakami np...

 • Nie takie emerytury straszne, jak je Platforma malowała

  Do ZUS zgłosiło się mniej uprawnionych do emerytury w ramach obniżonego wieku. Dzięki temu państwo do końca roku może oszczędzić nawet 500 mln zł. Obniżka wieku emerytalnego pogłębi narastający deficyt rąk do pracy. Na szczęście koniunktura sprzyja dzisiaj dłuższej aktywności zawodowej, a można się spodziewać jeszcze większego wzrostu płac.

 • MBA - najcenniejszy dyplom świata?

  Rodzisz się w Ugandzie. W wieku 7 lat wraz z matką - Francuzką - i ojcem - Chińczykiem - przeprowadzasz się na paryskie imigranckie przedmieścia. Tam, jako nastolatek, pomagasz somalijskim uchodźcom(...). Wiesz, że do niesienia pomocy poszkodowanym dzieciom również na innych frontach niezbędne jest rozszerzenie sieci zaopatrzenia. Brak kompetencji uniemożliwia Ci skuteczne zarządzanie dystrybucją. Co...

 • W Chinach coraz bardziej brakuje rąk do pracy

  Od 2004 r. w Państwie Środka jest niedobór siły roboczej. Tylko w delcie Rzeki Perłowej, ważnym rejonie przemysłowym, brakuje miliona pracowników. Podobnie jest w delcie Jangcy i zachodnich regionach kraju. W poszukiwaniu tanich robotników fabryki przenoszą się do uboższych prowincji, ale mieszkańcy wsi coraz częściej odmawiają pracy za głodowe stawki.

 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  ..., a wszystko smakuje lepiej. Jak się z czasem okazało, do lepszego smaku szybko się przyzwyczaiłem. (...) Niebo, piwo i samochody są prawie takie same, ale jako rezydent jestem tutaj lepszy niż obywatel(...) dostał w Warszawie pracę w renomowanym hotelu na stanowisku menedżerskim, to jednak jej nie przyjął. Uznał, że 4 tys. brutto, przy dosyć dużej odpowiedzialności, go nie urządza. Problem niszczonych więzi...

 • Jednostki samorządu terytorialnego w 2011 zanotowały deficyt w wysokości 10.167 mln zł wobec 19.596 mln zł planu - podało ministerstwo finansów w komunikacie.

 • Rektor UW: Wykładowcy muszą więcej zarabiać, by mieć mniej etatów

  Ograniczenie wieloetatowości służy podniesieniu jakości kształcenia na uczelniach, ale wykładowcy powinni więcej zarabiać, bo właśnie niskie zarobki zmuszają ich do podejmowania dodatkowego zatrudnienia - uważa rektor UW prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

 • Rektor UW: Wykładowcy muszą więcej zarabiać, by mieć mniej etatów

  Ograniczenie wieloetatowości służy podniesieniu jakości kształcenia na uczelniach, ale wykładowcy powinni więcej zarabiać, bo właśnie niskie zarobki zmuszają ich do podejmowania dodatkowego zatrudnienia - uważa rektor UW prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

 • Wypalasz się zawodowo? Poszukaj sobie nowej profesji!

  ...wymogów Unii Europejskiej. Zawód zdefiniowano jako zespół czynności wyodrębnionych w następstwie społecznego podziału pracy, wykonywanych stale przez daną jednostkę i będących źródłem dochodu(...) i zdobycia umiejętności w dodatkowych szkoleniach lub praktykach. Umiejętności określono jako sprawdzoną możliwość świadczenia odpowiedniej jakości usług, zaś kwalifikacje zawodowe obejmują ogół...

 • Polscy pracownicy podbili Irlandię

  Irlandia, to niewielki kraj, liczący zaledwie 4 mln mieszkańców. Wśród nich jest aż 120 tys. Polaków. Najczęściej pracują w sklepach, restauracjach i hotelach. Ich zaangażowanie doceniają irlandzcy pracodawcy.