• Informacje na temat:

  pkb w europie 1990

Artykuły na temat: pkb w europie 1990
 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  ...w przyszłym roku spadnie do poziomu 2,8 proc. PKB. - Wzrost podatków w budownictwie z 6 na 21 proc. oraz zniesienie różnego rodzaju premii ekologicznych i dotacji (np. na kolektory słoneczne, izolacje(...)... Szwajcaria naszego regionu. Z drugiej strony ostatnio Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju obniżyła prognozy dotyczące wzrostu PKB naszych południowych sąsiadów, a Raiffeisen Bank przewiduje...

 • W zachodniej Europie kontrakty na indeksy rosną przed otwarciem handlu. W Japonii w poniedziałek wolny Dzień Dziękczynienia za Pracę - podają maklerzy.

 • Związkowcy są dobrzy (w Niemczech)

  ...dopiero w drugiej połowie lat 50., gdy zaczęły pojawiać się pierwsze owoce powojennego cudu gospodarczego. Niemiecki PKB rósł wówczas w tempie 8 - 9 proc. rocznie, w górę szła też produktywność(...) ogólnoświatowe. Od lat liczba ich członków powoli, lecz regularnie spada. W 1990 r., tuż po zjednoczeniu, w DGB zrzeszonych było w sumie ponad 11 mln osób. Dziś ta liczba skurczyła się prawie o połowę. Ma to...

 • Fundusze unijne stanowią 15,5 proc. średniego, rocznego PKB 11 krajów Europy Środkowo-Wschodniej

  W ostatnim okresie programowania (2007-2013) 11 krajów Europy Środkowo-Wschodniej uzyskało dostęp do prawie 176 mld euro dofinansowania z funduszy unijnych. Pieniądze te stanowią 15,5 proc. średniego PKB dla tego regionu Europy.

 • Inwestycyjna sztafeta. USA przekazują pałeczkę Europie

  Jeśli prześledzimy globalne przepływy kapitału pomiędzy funduszami ETF zauważymy, że od kilku tygodni trwa wyhamowanie napływów na amerykański rynek akcji. W ostatnich dniach mieliśmy nawet do czynienia z odpływem kapitału z USA, uważa Robert Ślepaczuk, szef inwestycji ilościowych Union Investment TFI

 • Sukces klimatyczny w Brukseli osiągnięty

  Unia Europejska ograniczy emisje CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 r. względem roku 1990 - uzgodnili przywódcy państw w nocy z czwartku na piątek w Brukseli. Mniej zamożne kraje UE, w tym Polska, będą mniej obciążone kosztami ambitnej polityki klimatycznej.

 • Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie mocno rosną. Dane makro z Chin były słabe, ale rynków nie przestraszyły - podają maklerzy.

 • W 2020 roku już każdy Polak będzie miał dostęp do internetu

  Do 2020 roku już każdy Polak będzie miał dostęp do internetu. Tak optymistyczną prognozę głosi McKinsey Global Institute. Za 4 lata udział Sieci teleinformatycznych w polskim PKB ma sięgnąć 9,5 proc, generując blisko 345 mld złotych. Polska wkracza w fazę przyspieszonej internetyzacji.

 • Różne oceny szczytu klimatycznego UE

  Organizacje pracodawców różnią się w ocenie szczytu klimatycznego UE, na którym Polska uzyskała m.in. zapis o darmowych pozwoleniach na emisję CO2.

 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.