• Informacje na temat:

  pkb nominalny 2009

Artykuły na temat: pkb nominalny 2009
 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • PKB w 2013 r. z uwzględnieniem czarnej strefy

  PKB w '13 wg ESA2010, z uwzględnieniem czarnej strefy, wzrósł o 1,7 proc. vs 1,6 proc. wg ESA1995, podawane wcześniej - wynika z publikacji GUS.

 • Rynek pracy na minusie

  Obyło się bez większych niespodzianek. Pod względem sytuacji na rynku pracy 2009 rok nie zaskoczył ani analityków, ani zwykłych "zjadaczy chleba". Wzrost bezrobocia, cięcie etatów i ograniczenie rekrutacji - prognozowane przez większość ekspertów pod koniec 2008 roku - stały się faktem.

 • Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2014 roku o 3,3 proc., po wzroście o 1,7 proc. w 2013 roku - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny w szacunku wstępnym.

 • Jak kryzys finansowy wpłynął na wynagrodzenia Greków i Hiszpanów?

  ...dynamiki PKB odnotowano w Hiszpanii w 2009 roku (-3,6 proc.), a w Grecji dwa lata później w 2011 roku (-8,9 proc.). Duże spadki aktywności gospodarczej w Hiszpanii były tylko sporadyczne, przerywane okresami(...) widoczne obniżenie poziomu wynagrodzeń. W latach 2009-2013 pensje w tym kraju spadły o ponad 16 proc. Hiszpania, której dynamika PKB była wyższa niż w Grecji, w tym samym czasie odnotowała wzrost...

 • Europejskie rynki rosną, bo w Japonii może być stymulowanie

  Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie bardzo mocno rosną w reakcji na spekulacje, że w Japonii może dojść do stymulowania gospodarki - podają maklerzy. PKB Japonii w IV kw. spadł o 1,4 proc. Na rynkach rosną teraz spekulacje, że bankowcy centralni mogą jeszcze mocniej wesprzeć gospodarkę.

 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  PAP, wartość PKB w przyszłym roku wyniesie 1.496,3 mld zł. Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wyniesie 3359 zł, nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej wyniesie(...) czerwca 2009 roku, a w porównaniu z majem wzrosły o 0,3 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że w ujęciu dwunastomiesięcznym ceny towarów i usług...

 • HSBC: Cztery scenariusze na rynku ropy naftowej

  Spadki cen ropy naftowej spowodowały przyspieszenie wzrostu wydatków zachodnich konsumentów , niemniej jednak wzrost PKB na świecie uparcie utrzymuje się na poziomie niższym od oczekiwań. Według analityków HSBC rynek czekają cztery scenariusze.

 • Spowolnienie to już fakt, firmy tną etaty

  ...spadła w poprzednim miesiącu w tempie najszybszym od czerwca 2009 roku. Spadku popytu nie zamortyzowało znaczne osłabienie złotego we wrześniu. Względem euro złoty osłabił się w ciągu poprzedniego(...) zbiorowego. Dzięki temu roczny wzrost plac możemy obserwować do końca roku - mówi Tomasz Kaczor. Kaja Retkiewicz-Wijtiwiak zwraca jednak uwagę, że choć nominalny wzrost płac wygląda solidnie, to po...

 • Niektóre plany ogłoszone bądź wdrożone w Polsce od ostatnich wyborów parlamentarnych mogą mieć negatywny wpływ na deficyt i zaufanie inwestorów - oceniła Komisja Europejska w opublikowanym w piątek raporcie na temat perspektyw dla polskiej gospodarki.