• Informacje na temat:

  pit koszty uzyskania

Artykuły na temat: pit koszty uzyskania
 • Jeżeli pracujesz na umowę o pracę koszt uzyskania przychodu jest określony we wskazanych w ustawie kwotach. Ale uwaga, gdy dojeżdżasz do pracy np. środkami komunikacji miejskiej albo pociągiem i posiadasz imienny bilet okresowy, a twoje wydatki na ten cel były wyższe niż wskazane w ustawie, możesz uwzględnić faktycznie wydaną kwotę.

 • Pracownik może zastosować 50-proc. koszty, nawet jeśli nie zrobił tego pracodawca

  Co mają zrobić pracownicy, którzy w części wykonują pracę twórczą, ale ich pracodawca nie uwzględnił tego w wysłanym do urzędu skarbowego PIT-11? Urzędnicy fiskusa mówią, że mimo braku informacji można zastosować 50-proc. koszty uzyskania przychodu. O ile zostało spełnionych kilka warunków.

 • Uzyskanie licencji pośrednika ma być czystą formalnością

  Związek między licencjonowaniem zawodu a ceną usługi nie jest w Europie jednoznaczny, choć są przykłady drogich i jednocześnie restrykcyjnych w tym zakresie państw. Pobierz darmowy: PIT 2011(...) wiązać dodatkowe koszty. Pozostał jednak obowiązek wykupu obowiązkowego ubezpieczenia, a także stałego doskonalenia zawodowego pośredników. Pracownika wykształci firma, dla której pracuje Taka sytuacja...

 • PIT: Stracą tłumacze, inżynierowie i projektanci, zyskają wykładowcy

  W przyszłym roku ma zostać podwojony limit dotyczący 50-proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców. Ale jednocześnie część podatników może stracić prawo do tej preferencji.

 • ​Abramowicz: Pokażemy projekt, który istotnie podniesie zarobki Polaków

  W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany projekt, który obniży pozapłacowe koszty pracy i podniesie zarobki Polaków o 25-30 proc. - zapowiedział przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Adam Abramowicz (PiS).

 • PIT Last Minute: Dojeżdżasz do pracy? Obniż PIT za 2016 r. o 150 zł

  Jeśli na imienny bilet komunikacji podmiejskiej podatnik wydawał w zeszłym roku ponad 139 zł miesięcznie, może zaoszczędzić na rocznym PIT w Warszawie 153 zł, a w Poznaniu 129 zł - przypomina Tax Care w ramach cyklu "PIT Last Minute". Na ulgę nie mogą liczyć dojeżdżający do pracy rowerem.

 • Pracownik oddaje ponad 1/4 swojej pensji państwu

  Składki ZUS-owskie, składka zdrowotna i zaliczka na PIT stanowią blisko 30 proc. pensji brutto pracownika na etacie. Na przykład z 4123 zł, wpisanych do umowy o pracę, pracownik otrzymuje na konto niecałe 3000 zł. Pracodawca z kolei za umowę o pracę podpisaną na tę samą kwotę brutto zapłaci co miesiąc prawie 5000 zł. Jak dokładnie robi się rozliczenie do wypłaty?

 • Minister Gliński: Dwukrotnie zwiększmy limit kosztów uzyskania przychodu dla twórców

  Limit dla twórców, od którego będzie można liczyć 50-proc. koszty uzyskania przychodu, zostanie dwukrotnie zwiększony - poinformował w piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

 • Telepracownicy bez ulgi

  Zmniejszy się krąg uprawnionych do odliczenia. Otrzymanie ekwiwalentu zamknie drogę do ulgi. Od zwrotu wydatków trzeba będzie płacić PIT.

 • Kiedy urząd skarbowy sporządzi za podatnika PIT-37 za 2016 r.?

  PIT-37 za 2016 r. może sporządzić za podatnika, na jego wniosek, urząd skarbowy. Wniosek trzeba przesłać przez internet do 18 kwietnia 2017 r. Zeznanie podatkowe może uwzględniać opodatkowanie dochodów łącznie z małżonkiem, ulgę na dzieci czy podwyższone koszty uzyskania przychodów.