• Informacje na temat:

  pit 11 c

Artykuły na temat: pit 11 c
 • ...końca lutego pracownik powinien otrzymać swój pierwszy PIT-11, zawierający informacje o przychodach, kosztach jego uzyskania oraz odliczeniach. PIT-11 nie będzie obejmować jednak tych zleceń czy umów o dzieło, z których wypłata w danym miesiącu nie przekroczyła 200 zł (są one opodatkowane ryczałtem 18% przychodu i nie wykazujemy ich nigdzie). Dane zawarte w PIT-11 należy przenieść do deklaracji...

 • PIT-11 wyślij przez internet do 2 marca

  Wysłanie informacji PIT-11 do pracownika mailem to oszczędność czasu i kosztów dla przedsiębiorstwa. Korzystają na tym także sami adresaci, którym łatwiej jest zarchiwizować i w razie potrzeby odnaleźć takie dokumenty. PIT-11 można też udostępniać pracownikom w PDF-ie, za pomocą wewnętrznej dobrze zabezpieczonej platformy internetowej.

 • Wakacyjna praca z PIT

  ...pobrania zaliczki na PIT musi dokonać pracodawca. - W celu prawidłowego sporządzenia zeznania podatnicy powinni zadbać o otrzymanie PIT-11 od płatnika (informacja o dochodach oraz zaliczkach na podatek(...) podatnik nie otrzyma PIT-11, będzie musiał rozliczyć się sam. - Zeznanie należy złożyć również, gdy uzyska się dochód nieprzekraczający kwoty wolnej od podatku, która wynosi 3089 zł - wyjaśnia Izabela...

 • Tydzień na złożenie papierowych PIT-ów

  Przedsiębiorcom, którzy zatrudniają nie więcej niż pięciu pracowników i którzy nie korzystają z usług biura rachunkowego, pozostał jedynie tydzień na dostarczenie do urzędów skarbowych informacji PIT-11 czy PIT-8C za 2014 r. w wersji papierowej. Termin przedłuży się do końca lutego, jeśli wybiorą przesłanie dokumentów przez internet - przypomina Tax Care.

 • ...w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub innej spółdzielni zajmującej się produkcją rolną, praca nakładcza, emerytura lub renta. Z kolei art. 11 ust. 1 ustawy o PIT stanowi, że przychodami(...)Zgodnie bowiem z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 z późn. zm.; dalej jako: "ustawa o PIT"), opodatkowaniu...

 • PIT Last Minute: Przy braku PIT-11 czy PIT-8C, podatnikowi zostają wyciągi, umowy i druki ZUS-owskie

  Pracodawcy, zleceniodawcy, domy maklerskie, uczelnie - to potencjalni płatnicy miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy Kowalskiego. Brak informacji od płatnika o osiągniętych w 2015 r. dochodach podatnika nie spowoduje, że fiskus łaskawiej potraktuje tych, którzy spóźnią się ze złożeniem rocznego PIT-a.

 • Jeździsz z domu do pracy służbowym samochodem? Możesz nie płacić PIT!

  Skarbowej w Poznaniu w interpretacji z dnia 1 września 2011 r. (sygn. ILPB2/415-642/11-2/JK).

 • PIT Last Minute: Dojeżdżasz do pracy? Obniż PIT za 2016 r. o 150 zł

  Jeśli na imienny bilet komunikacji podmiejskiej podatnik wydawał w zeszłym roku ponad 139 zł miesięcznie, może zaoszczędzić na rocznym PIT w Warszawie 153 zł, a w Poznaniu 129 zł - przypomina Tax Care w ramach cyklu "PIT Last Minute". Na ulgę nie mogą liczyć dojeżdżający do pracy rowerem.

 • Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku niższa niż 11 proc. - Fedak

  Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku powinna być niższa niż 11 proc. - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak. Jej zdaniem, nie ma obaw, aby wysoki odczyt inflacji za marzec spowodował nadmierny wzrost wynagrodzeń.

 • Roczne rozliczenia płatnicze, czyli kiedy PIT-11, a kiedy PIT-40?

  sporządzanych przez płatników informacji PIT-11 o uzyskanych dochodach oraz pobranych zaliczkach.