• Informacje na temat:

  pierwsi wprowadzamy

Artykuły na temat: pierwsi wprowadzamy
 • ​Rząd przyjął pierwszy pakiet w zakresie tzw. umów śmieciowych

  .... Powinniśmy zatem tak samo oskładkować zarówno członków rad nadzorczych jak i górników. Jeżeli wprowadzamy jednolite zasady to np. za to, że górnik przechodzi wcześniej na emeryturę kopalnia powinna płacić...

 • Pawłowicz oskarża Kaufland o wprowadzanie w błąd konsumentów

  Posłanka Krystyna Pawłowicz, znana z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi, tym razem oskarża sieć Kaufland, że wprowadza w błąd polskich konsumentów hasłem "Odkryj i rozkoszuj się naszymi rodzimymi produktami".

 • Pozostajesz do dyspozycji pracodawcy w czasie wolnym? Należy ci się dodatkowe wynagrodzenie

  Francuzi mają ustawowe prawo do tego, by po godzinach pracy odłączyć się od sieci informatycznej i telefonicznej. Adwokat Patrycja Szałas-Maciąga uważa, że w Polsce na chwilę obecną nie istnieje potrzeba wprowadzania podobnej regulacji. Świadczenie usług w czasie prywatnym zostało już określone jako tzw. nadgodziny.

 • mBank wprowadza płatności Android Pay

  mBank wprowadził nową wersje aplikację mobilną z funkcją płatności Android Pay i możliwością logowania odciskiem palca.

 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  Niższe pensje prezesów, mniejsze odprawy i zakaz konkurencji - państwowe firmy wprowadzają nową ustawę kominową. Na pierwszy ogień poszedł PGNiG.

 • Gliński o projekcie ustawy abonamentowej: Nie wprowadzamy żadnej nowej opłaty

  - Projekt dotyczący uszczelnienia poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego nie wprowadza żadnych nowych opłat dla jakiejkolwiek grupy obywateli - mówił podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji ustawy abonamentowej wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Głos zabrali także posłowie opozycji. Byli przeciwni nowej ustawie. Furgo z PO powiedział, że motywuje ona obywateli do buntu. Kasprzak z PSL stwierdził, że powinniśmy skończyć z przymusem abonamentowym. Zielińska z Kukiz'15...

 • Urlopy macierzyńskie na nowych warunkach

  Regulacje dotyczące urlopów związanych z wykonywaniem przez pracowników funkcji rodzicielskich dotyczą ważnej sfery uprawnień pracowniczych. Już za kilka miesięcy wejdą w życie ważne i obszerne zmiany w tych istotnych dla zatrudnionych regulacjach. Wprowadza je ustawa o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, podpisana przez Prezydenta RP i na dzień oddania gazety do druku oczekująca na publikację w Dzienniku Ustaw. Dzisiaj poruszamy kwestie związane z podstawowym urlopem...

 • MLP Group przekazało sieci handlowej MAKRO Polska nowy obiekt magazynowy o powierzchni 10,1 tys. mkw. zlokalizowany na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II. W realizacji są kolejne centra dystrybucji dla tego najemcy.

 • Umowy zlecenia ozusowane od 1 stycznia 2016 roku

  Obowiązek odprowadzania składek do ZUS od wszelkich umów zleceń do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 stycznia 2016 r. oraz oskładkowanie dochodów członków rad nadzorczych już od stycznia 2015 r. - wprowadza nowela uchwalona w czwartek przez Sejm.

 • Tylko w Orange za roaming zapłacimy "jak w domu". Inni operatorzy wprowadzą limity rozmów

  Komisja Europejska zapowiedziała koniec roamingu na 15 czerwca. Ceny komórkowych rozmów zagranicznych spadną, ale unijną zasadę "płać jak w domu" literalnie zaproponował klientom tylko Orange.