• Informacje na temat:

  pawlak przygotował

Artykuły na temat: pawlak przygotował
 • "Niestabilna sytuacja powinna skłaniać do odłożenia wydłużania wieku emerytalnego"

  W ocenie wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka obecna niestabilna sytuacja na rynku pracy powinna skłaniać do odłożenia w czasie rozpoczęcia procesu wydłużania wieku emerytalnego do 67. roku życia.

 • Trzy sposoby na górników

  Jak ustalił DGP, rząd przygotował scenariusze zmian w emeryturach górniczych. W kopalniach trwa odliczanie do expose premiera, w którym zapewne zapowie cięcie przywilejów.

 • Pracodawcy i związki przygotują reformę KRUS

  Trójstronnej - Premier Pawlak zwrócił się do mnie, aby nasz zespół przygotował reformę systemu ubezpieczeń rolniczych. Rząd oczekuje, że projekt ustawy powinien być gotowy za dwa lata. To umożliwi jego...

 • Resort gospodarki chce zmienić ustawę o OZE

  - Ministerstwo Gospodarki przygotowało założenia projektu nowelizacji ustawy o OZE, niebawem trafią one do uzgodnień międzyresortowych; jeśli ten proces przebiegnie sprawnie, projekt trafi do Sejmu przed wakacjami - poinformował wiceszef resortu Jerzy Pietrewicz.

 • Kosiniak-Kamysz: Za tydzień projekt zmian dot. rozliczania czasu pracy

  ...warto obniżyć stopy procentowe, a były wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak w ubiegłym miesiącu mówił o obniżce o 50 pkt bazowych. - 25 pkt bazowych mamy już za sobą, może jeszcze warto...

 • CIT: Na niższej stawce skorzysta większość firm

  Premier Beata Szydło zapowiada obniżkę podatku CIT do 15 procent. Zdaniem doradców podatkowych, ok 393 tys. firm zapłaci niższy podatek. To ponad 90 proc. wszystkich firm rozliczających się z tego podatku.

 • Resort gospodarki walczy o dłuższe życie SSE

  Szef resortu, Waldemar Pawlak zaproponował niedawno, by SSE funkcjonowały bezterminowo, na terenie każdej gminy, a ich formuła funkcjonowania rozszerzona była o inicjatywy klastrowe i technologiczne...

 • Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa

  Na miejscu Mateusza Morawieckiego byłbym bardziej ostrożny w tym, co mówi. Mówi się o frankach, o ludziach, którzy wzięli kredyty, o bankach transferujących polskie pieniądze. Pytam się, czy jego bank nie transferował pieniędzy? Czy robił to zgodnie z prawem, czy nie?

 • Każdy pracownik może dostać 25 procentową podwyżkę

  ...w wysokości 25 proc. Miałby być ona odprowadzany przez pracodawców od sumy wypłat za pracę. Zdaniem głównego ekonomisty ZPP Mariusza Pawlaka spowodowałoby to 25 proc. wzrost płac. Pawlak wyliczył(...). "Dodatkową zaletą byłaby możliwość przekierowania urzędników zajmujących się poborem podatków na ściganie przestępstw podatkowych i patologii" - powiedział Pawlak. Zgodnie z propozycją ZPP osoby...

 • Podatek przychodowy zamiast obecnych podatków

  Wprowadzenie podatku przychodowego zamiast większości obecnych podatków to pomysł nowego systemu podatkowego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawionego podczas posiedzenia parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.