• Informacje na temat:

  oszczędzania

Artykuły na temat: oszczędzania
 • Oszczędzanie - poradnik motywacyjny dla opornych

  ...​Dysponujesz wolnymi środkami, ale brak ci pomysłu na inwestycje? Nie masz zaufania do produktów oszczędnościowych, które swoim klientom oferują banki? Brak ci motywacji i cierpliwości do systematycznego oszczędzania? Rozpoznaj przyczyny, które powstrzymują cię przed odkładaniem wolnych środków, zbuduj plan oszczędzania i zacznij go realizować.

 • Oszczędzanie nie musi oznaczać zaciskania pasa. Można zrobić to sprytnie. Jak? Wyjaśnia Mikołaj Specht, ekspert ds. oszczędzania w BZ WBK.

 • Zarabiasz i chcesz oszczędzać? Załóż konto oszczędnościowe

  Lokaty nadal są popularnymi produktami bankowymi, jednak coraz więcej osób zaczyna wybierać konta oszczędnościowe, które dają dużo swobody klientowi, w tym możliwość wypłaty środków.

 • Jeśli mamy problemy z oszczędzaniem, warto wybrać takie produkty, które narzucą nam określony rytm odkładania kapitału przy jednoczesnym jego inwestowaniu.

 • Sektor publiczny oszczędza na informatykach

  Ostatnie problemy z systemem informatycznym Państwowej Komisji Wyborczej wywołały dyskusję o tym, czy urzędy państwowe stać na zatrudnianie dobrych specjalistów IT. Nie wyrokując, ile powinien płacić pracownikom sektor publiczny, widać, że płace nie są w nim konkurencyjne do firm prywatnych. Od kilku lat niezmiennie informatycy pozostają w czołówce najlepiej wynagradzanych zawodów. Już dwa lata temu pensja specjalisty IT wynosiła średnio 5200 zł. Płace specjalistów IT w sektorze prywatnym...

 • Oszczędzanie "w skarpecie" - czy to na pewno się opłaca?

  Wymarzone wakacje, własne mieszkanie, przyszłość dziecka czy emerytura - powodów do oszczędzania jest wiele, jednak nadal spora liczba Polaków nie jest w stanie odłożyć nawet złotówki. Codzienne wydatki nierzadko pochłaniają cały domowy budżet. O tym, że oszczędzanie się opłaca nikogo nie trzeba przekonywać. Nieważne, jaki sposób wybierzemy, ważne, że w ogóle zdecydujemy się odkładać pieniądze

 • Sektor publiczny oszczędza na informatykach

  Od kilku lat niezmiennie informatycy pozostają w czołówce najlepiej wynagradzanych zawodów. Już dwa lata temu pensja specjalisty IT wynosiła średnio 5200 PLN. Ostatnie problemy z systemem informatycznym Państwowej Komisji Wyborczej wywołały dyskusję o tym, czy urzędy państwowe stać na zatrudnianie dobrych specjalistów IT. Okazuje się bowiem, że płace informatyków w sektorze prywatnym były zdecydowanie wyższe niż w publicznym - wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny.

 • Nawet lekkoduch może nauczyć się oszczędzania

  Oszczędzanie nie jest zbyt przyjemnie. Wymaga bowiem odmawiania sobie przyjemności dziś, aby mieć pieniądze na wydatki w przyszłości. Dla wielu osób najważniejszy jest jednak dzień dzisiejszy. Expander podpowiada, że nawet lekkoduch może nauczyć się gromadzić oszczędności. Nie musi do tego drastycznie zmieniać swojego trybu życia. Powinien jedynie zastosować się do kilku rad.

 • Rząd wprowadza dwudniowy tydzień pracy w Wenezueli, by oszczędzać prąd

  Wenezuela tymczasowo wprowadziła w sektorze publicznym dwudniowy tydzień pracy. Decyzja, którą podjęto ze względu na nękający kraj kryzys energetyczny, wywołała w środę falę protestów ulicznych.

 • Oszczędzanie - jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów?

  Warto uświadomić sobie, że skuteczne oszczędzanie nie jest warunkowane jedynie wysokością uzyskiwanych dochodów - zależy także od wielu innych czynników, m.in. psychologicznych. Kluczem do uniknięcia najczęściej popełnianych błędów jest sporządzenie dobrego planu, regularne oszczędzanie dopasowane do naszych potrzeb i możliwości.