• Informacje na temat:

  odliczenia ulgi podatek pit

Artykuły na temat: odliczenia ulgi podatek pit
 • Podatki, składki i ulgi

  ...1600 euro netto kosztuje pracodawcę około 3 tys. euro. Z kolei pracownik oddaje państwu w formie podatków i składek prawie 900 euro miesięcznie. Ulgi i odliczenia Niemieckie przepisy umożliwiają(...)Na szczęście system ten przewiduje liczne ulgi, które pozwalają uchronić część pieniędzy przed fiskusem. W Niemczech, podobnie jak w Polsce, dochody pracownika podlegają opodatkowaniu według...

 • Blisko 7 tys. zł mogą odliczyć w zeznaniu podatkowym za rok 2015 rodzice wychowujący czwórkę dzieci. Co ważne, z ulgi na dziecko skorzystają w pełni nawet rodziny płacące podatki niższe od jej wysokości.

 • ...końca lutego pracownik powinien otrzymać swój pierwszy PIT-11, zawierający informacje o przychodach, kosztach jego uzyskania oraz odliczeniach. PIT-11 nie będzie obejmować jednak tych zleceń czy umów(...) o dzieło, to przy poprawnie pobranych zaliczkach na podatek dochodowy pracownik zawsze otrzyma zwrot nadpłaty z urzędu skarbowego. I pamiętajmy, zawsze warto w PIT rocznym przekazać 1% podatku należnego...

 • PIT: Komu przysługuje ulga na dzieci w 2017 roku?

  Podatnicy wychowujący dzieci mogą zaoszczędzić, rozliczając się z fiskusem z dochodów osiągniętych w 2016 roku. Komu przysługuje ulga na dzieci i jak odliczyć ją od podatku dochodowego?

 • Telepracownicy bez ulgi

  Zmniejszy się krąg uprawnionych do odliczenia. Otrzymanie ekwiwalentu zamknie drogę do ulgi. Od zwrotu wydatków trzeba będzie płacić PIT.

 • PIT Last Minute: Milion podatników może mieć podatek niższy o kilkaset złotych

  Ulga rehabilitacyjna pozwala na odliczenie wydatków na leki, samochód czy specjalistyczne leczenie - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. Przeciętne odliczenie z tego tytułu wynosi co roku ok. 2 tys. zł, co oznacza średnią oszczędność na podatku w kwocie ok. 360 złotych.

 • Przeciętnie w zeszłym roku zarobiliśmy średnio 13 tys. 440 zł

  Jak podało Ministrestwo Finansów przeciętny dochód podatnika za zeszły rok wyniósł 13 tys. 440 zł, a podatek 2 tys. 328 zł. Efektywne stawki PIT rozliczanego za 2010 r. wg skali podatkowej wyniosły 14,07 proc. i 22,03 proc. Podatek od osób opodatkowanych wg skali wyniósł 43,8 mld, a od opodatkowanych 19-proc. stawką liniową 12 mld zł - poinformował resort finansów.

 • Jak skorzystać z ulgi IKZE rozliczając PIT?

  Jeśli oszczędzamy na emeryturę na IKZE, możemy odliczyć kwoty wpłacone na ten cel w rocznym zeznaniu podatkowym. W rozliczeniu za 2015 rok można odliczyć od dochodu aż 1520,26 zł. Jak właściwie wypełnić PIT?

 • Polacy trudniej rozliczą pracę w Holandii

  ...polskiego urzędu skarbowego deklaracji rocznej PIT wraz z załącznikiem PIT ZG ujawniającym przychody osiągnięte w Holandii" - mówi Adam Powiertowski, prezes Euro-Tax.pl. Wbrew wcześniejszym(...) utrzymuje zasadę odliczenia proporcjonalnego. Metoda ta naraża polskich migrantów na wysokie opodatkowanie ich przychodów z Holandii w Polsce. W rezultacie w 2016 r. konieczne będzie stosowanie...

 • Strata podatkowa lub zerowy podatek nie wyklucza uzyskania zwrotu nieodliczonej ulgi na dzieci

  W zeznaniu za 2014 r. rodzice, opiekunowie prawni i rodzice zastępczy mogą skorzystać z ulgi na dzieci. Podatnicy, o których mowa, stosują tę ulgę poprzez odliczenie jej kwoty od podatku obliczonego według skali podatkowej, obniżonego w pierwszej kolejności o podlegające odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dotychczas gdy podatek nie występował lub nie pokrywał pełnej przysługującej