• Informacje na temat:

  odliczenia od podatku dochodowego

Artykuły na temat: odliczenia od podatku dochodowego
 • Zagraniczną składkę zdrowotną można odliczyć od polskiego podatku

  Składka zdrowotna jest potrącana z wynagrodzenia pracownika. Podstawę jej obliczania stanowi wynagrodzenie brutto, a stawka wynosi 9 proc. Jednak tylko część składki zdrowotnej podatnicy mogą odliczyć od obliczonego podatku dochodowego. Po spełnieniu określonych warunków, podatek płacony fiskusowi może zostać pomniejszony również o składkę zapłaconą za granicą.

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.

 • ...ustalenia przychodu u pracownika stosujemy zasady określone w art. 11 ust. 3 i 4 ustawy o PDOF. W takim przypadku na podatku dochodowym oraz składkach ZUS powstają różnice kursowe. W jaki sposób je(...) d)  składka na ubezpieczenie zdrowotne podlegająca odliczeniu od podatku (poz. a - poz. b) x 7,75%: 797,84 zł e)  koszty uzyskania przychodu...

 • Rewolucyjne zmiany w podatku dochodowym

  Przygotowana przez resort finansów nowelizacja ustawy o podatku dochodowym zakłada m.in. wprowadzenie od 2018 roku podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych czy zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów usług niematerialnych. Zmiany oznaczają de facto podniesienie podatków - nie poprzez zmianę stawki podatku, ale poprzez zwiększenie podstawy opodatkowania - oceniają eksperci MDDP. To

 • Firma zapłaciła za szkolenie? Jak cię zwolni z twojej winy, to będziesz musiał zwrócić

  Finansowanie edukacji pracownika, związanej z jego pracą i profilem działalności firmy, to dla przedsiębiorcy opłacalna inwestycja. W określonych przypadkach odliczy ją od podatku. Ma też prawo zobowiązać zatrudnionego do pozostania na etacie nawet do 3 lat po zakończeniu szkolenia, kursu czy też studiów podyplomowych. Gdyby jednak, we wskazanym czasie pracobiorca został zwolniony z przyczyn...

 • Zostało już tylko kilka dni na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Termin złożenia PIT-ów upływa 2 maja. Dowiedz się czy przysługuje ci w tym roku zwrot podatku i co zrobić, żeby szybciej go otrzymać.

 • Telepracownicy bez ulgi

  Zmniejszy się krąg uprawnionych do odliczenia. Otrzymanie ekwiwalentu zamknie drogę do ulgi. Od zwrotu wydatków trzeba będzie płacić PIT.

 • Komisja finansów za zmianami w ustawach o podatku dochodowym

  Wszystkie wygrane na automatach będą zwolnione z PIT, a ulga podatkowa dla twórców zostanie rozszerzona o kolejne zawody twórcze - to zmiany w ustawach podatkowych, pozytywnie zarekomendowane we wtorek przez sejmową komisję finansów.

 • Tym składkom mówimy"nie"

  ...7 listopada 2007 r. Trybunał Konstytucyjny (TK) ogłosił wyrok w sprawie możliwości odliczania od dochodu oraz podatku składek ubezpieczeniowych opłaconych za granicą z tytułu uzyskiwanych tam dochodów, które podlegają opodatkowaniu w Polsce (sygn. akt K 18/06).

 • Prawie połowa podatników przekazuje 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego

  Ponad 136 mln złotych - tę rekordową kwotę przyniósł w ubiegłym roku "1 proc. podatku" jednej ze znanych dobroczynnych fundacji. W sumie, 12,5 mln Polaków (prawie połowa uprawnionych) darowało organizacjom pożytku publicznego (OPP) ok. 550 mln zł wykorzystując mechanizm przekazywania 1 proc. należnego podatku . Urzędnicy resortu finansów wyliczyli, że statystyczna dobroczynność sięgnęła