• Informacje na temat:

  odliczenia od podatku 2009 mieszkanie

Artykuły na temat: odliczenia od podatku 2009 mieszkanie
 • Jak rozliczyć dochody zagraniczne po powrocie z emigracji?

  Obowiązek podatkowy zależy od miejsca zamieszkania Podstawowa zasada prawa podatkowego mówi o tym, że osoba fizyczna rozlicza się z podatku tam gdzie mieszka. Jeżeli ma miejsce zamieszkania na(...) tylko w celach zarobkowych z myślą o powrocie do Polski, gdzie pozostawiłeś najbliższą rodzinę, mieszkanie, konto w banku, itd. - to przez cały ten okres miałeś miejsce zamieszkania w Polsce. Dla...

 • Dla realizacji prawa do odliczenia podatku naliczonego niezbędne jest istnienie związku między dokonywanymi zakupami towarów i usług a prowadzoną działalnością. Przy czym związek dokonywanych zakupów z działalnością podatnika może mieć charakter pośredni lub bezpośredni.

 • System podatkowy w Niemczech oraz w Austrii

  ...rozbudowane zasady odliczeń zarówno od dochodu jak i od podatku, przy czym odliczenia te są uwzględniane przez pracodawcę na etapie kalkulacji podatku od wynagrodzeń. Dla pracownika kluczowym(...). Podatnik musi także dokonać zgłoszenia dla celów poboru podatku od wynagrodzeń ( Lohnsteuer ). Podatek ten nie powinien być jednak widziany jako odrębny ciężar, gdyż w praktyce stanowi on zaliczkę na podatek...

 • Wejście w posiadanie mieszkania w spadku po małżonku to nie zakup

  Odziedziczenie części mieszkania po śmierci współmałżonka nie jest nabyciem pod względem podatkowym - zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy. A to oznacza, że urzędy skarbowe nie mogą traktować daty nabycia spadku po współmałżonku w taki sam sposób, jakby była to data zakupu mieszkania czy nieruchomości.

 • ..., depozyt i rachunki Jeśli wracasz z Wysp, będziesz musiał odpowiednio wcześnie wymówić landlordowi mieszkanie. Okres wypowiedzenia jest zazwyczaj określony w umowie (tenancy agreement). Jeśli okaże się(...) obowiązuje kaucja - zazwyczaj trzymiesięczna. Możesz ją odzyskać w momencie wyprowadzki, pod warunkiem że zostawiasz mieszkanie w stanie nienaruszonym. Jeśli właściciel lub agencja dostrzeże jakieś...

 • PIT Last Minute: Rozliczamy dochód ze sprzedaży nieruchomości

  Osoby, które w ubiegłym roku uzyskały przychody ze sprzedaży nieruchomości przed upływem okresu 5 lat od jego nabycia, muszą przy rozliczeniu roku 2014 złożyć PIT-39. I to nawet jeśli uzyskane środki w całości przeznaczyły na zakup innego mieszkania dla siebie czy dla dzieci.

 • - Białorusini znają trzy stopnie biedy. Pierwszy, gdy nie ma pieniędzy. Drugi, gdy naprawdę nie ma pieniędzy. I trzeci, gdy tak bardzo ich brakuje, że trzeba sprzedawać dolary. Mińsk osiągnął trzeci poziom - uważa Aleś Alachnowicz, białoruski ekonomista, analityk w zespole analiz ekonomicznych EY.

 • PIT- jakie ulgi nam zostały?

  W czwartek 5 lutego gościem Czaterii w portalu INTERIA.PL był konsultant podatkowy Szymon Wilga - ekspert ECDDP. Internauci podczas godzinnej rozmowy mogli się dowiedzieć jakie ulgi i odliczenia pozwalają korzystnie rozliczyć się z urzędem skarbowym.

 • Ostatnia szansa na abolicję - co radzi ekspert?

  W dniu 29 stycznia 2009 roku na łamach portalu Interia.pl odbył się czat z Katarzyną Wojtowicz-Janicką - ekspertem podatkowym z ECDDP. Podczas godzinnej dyskusji nasz ekspert odpowiadał na pytania dotyczące abolicji i rozliczeń dochodów uzyskanych za granicą. Poniżej kilka kwestii, poruszanych przez użytkowników.

 • Złożysz PIT, a fiskus i tak wlepi ci odsetki i mandat

  Jeżeli złożymy PIT roczny, ale nie zapłacimy podatku, to możemy zostać ukarani za uporczywe niepłacenie podatku. - Oprócz odsetek dostaniemy mandat na 5-10 proc. zaległości - mówił gość CZATerii(...) rozliczeń PIT. Kiedy opłaca się rozliczyć z małżonkiem? Co zrobić z zawyżonym zwrotem pieniędzy od fiskusa? Czy prywatną rehabilitację można odliczyć w PIT? Jak uniknąć podatku przy sprzedaży mieszkania