• Informacje na temat:

  obniżania emisji

Artykuły na temat: obniżania emisji
 • Obligacje korporacyjne - dobry czas na emisje

  Firmy zastanawiające się nad pozyskiwaniem finansowania na swą działalność i rozwój, nieustannie zmuszone są dokonywać kalkulacji, jakie źródło będzie najbardziej w danym momencie korzystne. Mając do wyboru kredyt bankowy, emisję akcji i emisję obligacji, warto zwrócić uwagę na tę ostatnią formę.

 • DM BDM, w raporcie z 26 listopada, podwyższył zalecenie dla akcji Lotosu do "trzymaj" z ""redukuj" wcześniej. Cena docelowa akcji została jednocześnie obniżona do 25,8 zł z 31 zł wcześniej.

 • Analitycy Vestor DM, w raporcie z 11 września, obniżyli rekomendację Kredyt Inkaso do "neutralnie" z "kupuj", podtrzymując jednocześnie cenę docelową na poziomie 34 zł za akcję.

 • W lipcu tego roku najnowszy produkt Grupy Selena - powłoka COOL-R - pokrył dach największego europejskiego targu rybnego zlokalizowanego w Madrycie. Innowacyjna powłoka łącząca w sobie funkcję chłodzenia i wodoszczelności dachu została położona w ramach renowacji 33 tys. m2 obiektu Mercado Central de Pescados. Tylko dzięki aplikacji rozwiązania Seleny temperatura wewnątrz budynku spadła o 7°C. Przekłada się to w bezpośredni sposób na zmniejszenie kosztów chłodzenia budynku, komfort pracy, a...

 • Polskie miasta jednymi z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. 20 proc. Polaków uważa palenie śmieci w domach za ekologiczne

  Emisja pyłów i szkodliwych gazów przybiera na sile wraz z początkiem sezonu grzewczego. 40 proc. Polaków przyznaje, że nie wie, na czym polega zjawisko niskiej emisji, a 20 proc. z nich uważa, że palenie śmieci to wyraz oszczędności i proekologicznego zachowania - wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii "Nie rób dymu". Paliwem niskoemisyjnym może być drewno, ale pod warunkiem

 • W raporcie z 17 kwietnia BESI Grupo Novo Banco obniża rekomendację dla Lotosu z Kupuj na SPRZEDAJ i obniża cenę docelową akcji spółki z 54,1 PLN na 22,9 PLN, po aktualizacji prognoz i uwzględnieniu niedawnej emisji akcji.

 • 19 tys. nieefektywnych pieców pójdzie do likwidacji

  Około 19 tys. nieefektywnych pieców opalanych węglem ma pomóc zlikwidować lub zmodernizować Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 • Polskę stać na wykorzystanie naszego skarbu

  Polskę stać na wykorzystanie skarbu, jakim jest węgiel i jednocześnie na inwestowanie w nowe technologie, które obniżą zanieczyszczenie powietrza - zapowiedziała w Bogatyni premier Ewa Kopacz, podczas inauguracji budowy bloku energetycznego w Elektrowni Turów.

 • Unijna dyrektywa wymusi modernizację polskich elektrowni

  Większość polskich elektrowni nie spełnia nowych unijnych norm emisji zanieczyszczeń powietrza. Na zmiany mają cztery lata.

 • Haitong Bank podtrzymuje rekomendację SPRZEDAJ dla Enei i obniża cenę docelową akcji spółki o 5,2 proc., do 9,47 PLN z 9,98 PLN. Analityk Robert Maj, zaktualizował rekomendację ze względu na niższe założenia co do cen surowców w przyszłości, co prowadzi analityków do obniżenia prognoz na lata 2017-18.