• Informacje na temat:

  mocny złoty

Artykuły na temat: mocny złoty
 • Płacą nawet 44 złote za godzinę

  Niemieccy pracodawcy poszukują głównie wykwalifikowanych fachowców.

 • Nie można na razie powiedzieć, by linia 1,06 na eurodolarze została bardzo mocno i trwale przebita od góry, tym niemniej faktem jest, że trwają już zmagania z tym poziomem.

 • Pytlarczyk: Polska nie jest w pułapce średniego rozwoju, wzrost płac wyjdzie gospodarce na dobre

  ...- Polska nie wpadła w pułapkę średniego rozwoju - ocenił Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. Jego zdaniem, zacieśnianie warunków na rynku pracy oraz uszczelnianie VAT w dłuższym terminie korzystnie wpłynie na gospodarkę wymuszając inwestycje i innowacyjność. Międzynarodowa konkurencyjność Polski na pewno się pogorszyła, ponieważ płace wzrosły, a złoty się umocnił.

 • Złoty mocny dzięki dobrym danym z gospodarki

  Mocne dane z polskiej gospodarki i poprawa perspektyw wzrostu gospodarczego wpłynęły na kondycję złotego. We wtorek po godz. 17.30 za euro trzeba było zapłacić 4,25 zł, a za dolara 3,91 zł. Frank szwajcarski kosztował 3,97 zł, a brytyjski funt 4,93 zł.

 • Sezonowa praca wzmocni świąteczny budżet

  W tym roku przeciętny Polak zamierza wydać w święta 720 złotych. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na prezenty. Resztę pochłoną kwestie organizacyjne, takie jak przygotowywanie jedzenia czy dojazdy do mieszkającej dalej rodziny.

 • Złoty w poniedziałek pozostał mocny, na rynku było spokojnie

  W poniedziałek podczas spokojnej sesji na rynku walutowym złoty pozostał mocny. Około godziny 17,30 za euro płacono 4,18 zł, dolara wyceniano na 3,69 zł, a frank kosztował 3,99 zł.

 • Nasilają się strajki pracowników sieci handlowych. Rynek pracownika sprzyja protestującym

  Trwają protesty pracowników w sieci Tesco. Zatrudnieni domagają się podwyżek płac rzędu kilkuset złotych, tymczasem pracodawca zaproponował 50 zł brutto. Podwyżki w minionych miesiącach otrzymali też pracownicy Kauflandu i Biedronki. Zdaniem socjologa z Wyższej Szkoły Bankowej przynajmniej część postulatów pracowników będzie musiała być wzięta pod uwagę, zwłaszcza jeśli rynek pracownika będzie...

 • Polska waluta zaliczyła dziś wyjątkowo udaną sesją, a złoty umocnił się wobec wszystkich głównych walut za wyjątkiem funta szterlinga, który jest dziś bardzo mocny po tym, jak brytyjska premier Theresa May nieoczekiwanie zapowiedziała na 8 czerwca wcześniejsze wybory parlamentarne.

 • Dyrektorzy finansowi obawiają się spowolnienia

  Dyrektorzy finansowi polskich firm obawiają się, że w przyszłym roku w nasza gospodarka mocno zwolni: wzrost PKB nie przekroczy 1,5 proc. i wzrośnie bezrobocie - wynika z przedstawionego w ubiegłym tygodniu badaniu Deloitte.

 • Waluty: Złotego czeka mocny wzrost

  Zdanierm analityków BofA Merrill Lynch, ostatni wzrost cen walut z naszego regionu EEMEA jest napędzany przez oczekiwania dotyczące przyszłej polityki Fed. Uważamy, że obawy inwestorów o politykę gospodarczą przyszłego rządu w Polsce są przesadzone, co oznacza że złoty powinien się umacniać po wyborach.