• Informacje na temat:

  mocny złoty

Artykuły na temat: mocny złoty
 • Płacą nawet 44 złote za godzinę

  Niemieccy pracodawcy poszukują głównie wykwalifikowanych fachowców.

 • Nie można na razie powiedzieć, by linia 1,06 na eurodolarze została bardzo mocno i trwale przebita od góry, tym niemniej faktem jest, że trwają już zmagania z tym poziomem.

 • Pytlarczyk: Polska nie jest w pułapce średniego rozwoju, wzrost płac wyjdzie gospodarce na dobre

  ...- Polska nie wpadła w pułapkę średniego rozwoju - ocenił Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. Jego zdaniem, zacieśnianie warunków na rynku pracy oraz uszczelnianie VAT w dłuższym terminie korzystnie wpłynie na gospodarkę wymuszając inwestycje i innowacyjność. Międzynarodowa konkurencyjność Polski na pewno się pogorszyła, ponieważ płace wzrosły, a złoty się umocnił.

 • Złoty mocny dzięki dobrym danym z gospodarki

  Mocne dane z polskiej gospodarki i poprawa perspektyw wzrostu gospodarczego wpłynęły na kondycję złotego. We wtorek po godz. 17.30 za euro trzeba było zapłacić 4,25 zł, a za dolara 3,91 zł. Frank szwajcarski kosztował 3,97 zł, a brytyjski funt 4,93 zł.

 • Wynagrodzenia: Górnictwo na szczycie!

  Zależą w dużym stopniu od siły związków zawodowych. Ale w ubiegłym roku, choć wydobycie węgla kamiennego spadło, to przy m.in. podwyżkach jego cen górnictwo wypracowało po 11 miesiącach prawie miliard złotych zysku. Ze wzrostu zarobków mogą być zadowoleni także pracownicy firm produkujących wyroby farmaceutyczne. Tam przeciętne wynagrodzenie zwiększyło się w ciągu roku o ponad 10 proc. Według...

 • Złoty w poniedziałek pozostał mocny, na rynku było spokojnie

  W poniedziałek podczas spokojnej sesji na rynku walutowym złoty pozostał mocny. Około godziny 17,30 za euro płacono 4,18 zł, dolara wyceniano na 3,69 zł, a frank kosztował 3,99 zł.

 • Sezonowa praca wzmocni świąteczny budżet

  W tym roku przeciętny Polak zamierza wydać w święta 720 złotych. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na prezenty. Resztę pochłoną kwestie organizacyjne, takie jak przygotowywanie jedzenia czy dojazdy do mieszkającej dalej rodziny.

 • Polska waluta zaliczyła dziś wyjątkowo udaną sesją, a złoty umocnił się wobec wszystkich głównych walut za wyjątkiem funta szterlinga, który jest dziś bardzo mocny po tym, jak brytyjska premier Theresa May nieoczekiwanie zapowiedziała na 8 czerwca wcześniejsze wybory parlamentarne.

 • Tyle zarabiają prezesi spółek budowlanych w Polsce. Zobacz ranking

  Polski rynek budowlany znajduje się w szczytowym momencie koniunktury, którą napędza rozpędzony front robót na drogowych, kolejowych, mieszkaniowych i przemysłowych placach budowy. Jak zarabiają szefowie firm, które realizują warte łącznie dziesiątki miliardów złotych inwestycje? Odpowiedź na to pytanie daje ranking płac prezesów spółek budowlanych, który po raz kolejny przygotował portal WNP.PL.

 • Waluty: Złotego czeka mocny wzrost

  Zdanierm analityków BofA Merrill Lynch, ostatni wzrost cen walut z naszego regionu EEMEA jest napędzany przez oczekiwania dotyczące przyszłej polityki Fed. Uważamy, że obawy inwestorów o politykę gospodarczą przyszłego rządu w Polsce są przesadzone, co oznacza że złoty powinien się umacniać po wyborach.