• Informacje na temat:

  mieszkanie dla młodych

 • Sejmowa podkomisja nadzwyczajna, zajmująca się projektem ustawy o Mieszkaniu dla Młodych, podniosła limity cen mieszkań kwalifikujących się do programu. Wzrośnie więc dostępność dopłat, ale w każdym mieście skala wzrostu będzie inna.

  Sejmowa podkomisja nadzwyczajna, zajmująca się projektem ustawy o Mieszkaniu dla Młodych, podniosła limity cen mieszkań kwalifikujących się do programu. Wzrośnie więc dostępność dopłat, ale w każdym mieście skala wzrostu będzie inna.
Artykuły na temat: mieszkanie dla młodych
 • 500 zł stypendium dla młodych pielęgniarek. Rząd chce załatać dziurę kadrową w szpitalach

  ...odpowiedzią na niekorzystne wskaźniki demograficzne. - Pielęgniarki się starzeją, a młodych nie przybywa. Sytuacja jest dramatyczna - mówi prezes NRPiP Zofia Małas. I dodaje, że aby osiągnąć unijny(...), nawiązując współpracę z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Chce zapłacić studentom trzeciego roku licencjatu po 500 zł stypendium i dać mieszkanie służbowe. Warunek jest jeden: po studiach co najmniej trzy...

 • Mieszkanie dla Młodych: Rzeszów wykluczony

  W pięciu miastach wojewódzkich ciężko jest znaleźć mieszkanie używane, które można kupić z pomocą programu Mieszkanie dla Młodych. Zdecydowanie najgorsza sytuacja jest w Rzeszowie.

 • Praca za granicą szansą dla młodych ludzi

  ...w wieku 25-34 lat. Dla młodych osób często jest to wyjazd sezonowy. Jedna trzecia z nich zamierza starać się o zatrudnienie poza granicami naszego państwa, natomiast ponad 60 proc. studentów planuje wyjazd(...)Na podjęcie pracy za granicą decydują się przede wszystkim młodzi ludzie. Jest to dla nich szansa na szybki zarobek, naukę języka, poznanie różnych kultur i nawiązanie nowych znajomości. Decyzję...

 • Mieszkanie dla Młodych: Rekordowy październik

  Program Mieszkanie dla Młodych cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Boom na warszawskim rynku mieszkaniowym jest bardzo widoczny.

 • Już ponad 13 tys. osób skorzystało z bonów dla młodych bezrobotnych

  Polacy wciąż niezbyt chętnie zmieniają miejsce zamieszkania w poszukiwaniu pracy. Zwiększenie mobilności pracowników będzie jednym z ważniejszych wyzwań w tym roku. Pomagają w tym bony dla młodych bezrobotnych wprowadzone w ubiegłym roku przez resort pracy. Z różnego typu pomocy oferowanej młodym przez urzędy pracy skorzystało ponad 13 tys. osób, w tym ponad 700 z bonów na zasiedlenie.

 • Smoliński: Nie likwidujemy programu Mieszkanie dla Młodych

  Program Mieszkanie dla Młodych będzie kontynuowany do 2018 r. - podkreślił w środę w Sejmie wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

 • Sytuacja ludzi młodych na rynku pracy

  ....: niewystarczającą liczba ofert pracy, niedopasowanie kwalifikacji do potrzeb rynku, niewystarczającą współpracę systemu edukacji i biznesu, brak systemu doradztwa zawodowego dla młodych osób, brak(...)FAKTY I LICZBY Młodzież to grupa charakteryzująca się bardzo niską aktywnością zawodową (tylko 34,1 proc.  [1] młodych jest aktywnych zawodowo) i niskim wskaźnikiem zatrudnienia. Z danych...

 • Duże zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych

  Umożliwienie osobom, które podpiszą ze spółdzielnią mieszkaniową umowę na budowę mieszkania udziału w programie Mieszkanie dla młodych i wprowadzenie dodatkowych preferencji dla rodzin mających więcej niż jedno dziecko - to tylko niektóre zmiany w programie Mieszkanie dla młodych, jakie uchwalił Sejm.

 • Dla młodych wędka a nie ryba

  ...​Bezrobocie młodych to problem nie tylko Polski ale i całej Europy. Na wczorajszej konferencji w Paryżu, w której wziął udział premier Donald Tusk, podkreślano konieczność walki z brakiem pracy dla młodych ludzi, wskazując na ryzyko "straconego pokolenia".

 • Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych

  Możliwość zakupu mieszkań z rynku wtórnego oraz od spółdzielni mieszkaniowych, a także większa pomoc dla rodzin wielodzietnych to główne założenia nowelizacji programu Mieszkanie dla Młodych. Zmiany weszły w życie 1 września.