• Informacje na temat:

  kurs euro międzybankowy

Artykuły na temat: kurs euro międzybankowy
 • Bank policzy prawie 5 zł za euro

  Sezon wakacyjny się rozkręca, ale jak na złość z perspektywy polskiego turysty wyraźnie drożeją obce waluty. Faktycznie jednak to nie kurs euro czy dolara do złotego jest najważniejszy. Liczy się przede wszystkim informacja, jakimi opłatami obciąży nas bank za używanie złotowej karty płatniczej. Bywa, że przekraczają one 10 proc. całkowitej wartości transakcji - pisze Marcin Lipka, główny

 • Pierwszy raz w historii dolar kosztował ponad 40 rubli

  Kurs dolara wobec rubla na Moskiewskiej Międzybankowej Giełdzie Walutowej po raz pierwszy w historii przekroczył dzisiaj psychologiczny próg 40 rubli za 1 USD - za jednego dolara płacono 40,05 rubli.

 • Szwajcarski frank coraz tańszy!

  Frank coraz tańszy. Sprawdzają się prognozy tych ekonomistów, którzy spodziewali się, że kurs szwajcarskiej waluty spadnie poniżej 4 złotych.

 • Złoty może być czarnym koniem

  - Wkrótce euro może kosztować mniej niż 4 złote - prognozują ekonomiści. Umocnienie polskiej waluty i drukowanie pieniędzy przez Europejski Bank Centralny spowodowały, że euro jest coraz tańsze.

 • W czwartek po południu kurs dolar/złoty mocno zwyżkuje, osiągając najwyższy poziom od 2001 roku. Złoty osłabia się do dolara najmocniej ze wszystkich rynków wschodzących.

 • Zapis z lipcowego posiedzenia Fed oddalił perspektywę podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, co powinno kierować kurs EUR/PLN w stronę 4,27 - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, w czwartek MF bez problemów uplasuje całą pulę na przetargu obligacji.

 • Na rynkach finansowych wciąż trwa dyskusja na temat przyszłości Grecji i sytuacji na Ukrainie, co dodatkowo umacnia popyt na waluty bezpieczne. Dzięki poniedziałkowej wypowiedzi szefa SNB wskazującej na gotowość banku do dalszego łagodzenia polityki monetarnej, która powstrzymała aprecjację franka wobec euro, we wtorek para CHF/PLN ograniczała wzrosty.

 • Agencja ratingowa S&P podtrzymała w piątek rating kredytowy Rosji na poziomie BBB- z perspektywą negatywną. S&P uznała, że rząd zdoła utrzymać relatywnie umiarkowane zadłużenie. Wcześniej pojawiły się pogłoski, że agencja obniży notę do poziomu śmieciowego.

 • Obserwując sytuację rynkową w poprzednich dniach można było odnieść wrażenie, iż cofnęliśmy się do roku 2012. Na rynki powróciła zmienność, banki centralne uderzają w mocno gołębi ton, a Grecja znów straszy inwestorów. Środa zapowiada się na kolejny odcinek "greckiej tragedii", której końca w dalszym ciągu nie widać.

 • Rosja pogrąża się w kryzysie walutowym

  Od początku 2014 roku rubel stracił na wartości około 25 proc. Rosyjski dziennik "Wiedomosti" przypomina, że w świecie finansowym spadek wartości waluty o ponad 20 proc. w skali roku uważany jest za kryzys walutowy.