• Informacje na temat:

  kto jest polskim ministrem sportu i turystyki 2012

Artykuły na temat: kto jest polskim ministrem sportu i turystyki 2012
 • Pieniądze w grze

  Finały mistrzostw Europy w piłce nożnej to bez wątpienia sportowe święto dla kibiców i państw organizujących imprezę. Dla UEFA to biznesowe żniwa. Średnio mecze w finałach Euro przyciągają przed telewizory ponad 150 mln kibiców, a spotkania ostatniej fazy nawet dwa razy więcej.

 • Mucha: Ustawa o turystycznym funduszu może jeszcze nie obowiązywać latem

  Minister sportu i turystyki Joanna Mucha poinformowała w piątek, że nowa ustawa o turystycznym funduszu gwarancyjnym w nadchodzącym sezonie letnim może jeszcze nie obowiązywać, choć prace nad projektem trwają.

 • Czarne chmury nad biurami podróży. Jak go uniknąć?

  Zanim wymarzone wakacje staną się koszmarem, sprawdźmy, co zrobić, żeby tego uniknąć. Mimo zwiększenia sum gwarancyjnych i zapewnień Ministerstwa Sportu i Turystyki, że żaden turysta nie pozostanie za granicą bez pomocy, powinniśmy zachować ostrożność i stale kontrolować kondycję finansową biura podróży, z którym planujemy wybrać się na urlop.

 • Do rozpoczęcia Euro 2012 pozostało niecałe 5 lat. Tylko 5 lat - i aż 5 lat, bowiem w okresie tym naprawdę można dużo dokonać. Zamiast niepokoić się o to, czy zdążymy z przygotowaniami, musimy po prostu ostro zabrać się do pracy.

 • Będzie monitoring biur podróży

  Trzeba się zastanowić nad wprowadzeniem w Polsce sensownego systemu monitoringu przedsiębiorców turystycznych. Chodzi o poprawę jakości świadczonych usług i bezpieczeństwa turystów. Tak uważa gość radia internetowego PR 24 Jan Korsak z Polskiej Izby Turystyki.

 • Marszałkowie chcą zmian w zabezpieczeniach biur podróży

  Marszałkowie województw postulują konieczność wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń finansowych dla organizatorów turystyki. Mają one zapewnić klientom całkowity zwrot poniesionych kosztów w przypadku, gdy pieniądze z gwarancji okażą się niewystarczające.

 • Tax Free - tańsze zakupy dla kibiców piłkarskich spoza UE

  Prowadzisz działalność handlową i liczysz na większe obroty w czasie Euro 2012? Możesz je zwiększyć jeszcze bardziej, uruchamiając sprzedaż w systemie Tax Free. Dla kibiców spoza UE, na przykład z Rosji, będzie to okazja do tańszych zakupów - bez VAT. Jeśli nawet ze zwrotu ostatecznie nie skorzystają, ty zaprezentujesz się jako sklep otwarty na podróżnych.