• Informacje na temat:

  kredyt hipoteczny

 • Najtańsze kredyty hipoteczne w Europie można zaciągnąć w Finlandii - wynika z danych Eurostatu. Najgorsza sytuacja panuje natomiast na Węgrzech, gdzie za hipoteczny dług trzeba zapłacić prawie 12 proc. w skali roku. Niestety w gronie państw o najdroższych kredytach plasuje się również Polska.

  Najtańsze kredyty hipoteczne w Europie można zaciągnąć w Finlandii - wynika z danych Eurostatu. Najgorsza sytuacja panuje natomiast na Węgrzech, gdzie za hipoteczny dług trzeba zapłacić prawie 12 proc. w skali roku. Niestety w gronie państw o najdroższych kredytach plasuje się również Polska.
Artykuły na temat: kredyt hipoteczny
 • Z kredytem łatwiej o pracę

  Jesteś młodym rodzicem i masz kredyt hipoteczny do spłacenia? Jeśli tak, łatwiej będzie ci znaleźć pracę. Pracodawcy wolą zatrudnić kogoś z zobowiązaniami, gdyż taki pracownik jest bardziej zaangażowany i nie podejmuje gwałtownych decyzji o zmianie pracy.

 • Odwrócony kredyt hipoteczny

  Będzie można wziąć kredyt zabezpieczony hipoteką ustanowioną m.in. na domu lub mieszkaniu - taki będzie efekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski.

 • Ile dni pracujesz na kredyt?

  Banki lekką ręką przyznają kredyty mieszkaniowe, choć wiedzą, że wielu klientów po zapłaceniu raty nie będzie mieć z czego żyć. Nawet dobrze zarabiający muszą pracować prawie pół miesiąca na spłatę raty.

 • Jak wziąć bezpieczny kredyt hipoteczny?

  Przedstawiciele Banku Anglii ostrzegając przed możliwym pęknięciem bańki na lokalnym rynku nieruchomości, zaapelowali w czerwcu 2014 r. do banków komercyjnych o ostrożniejsze udzielanie kredytów hipotecznych. Jako jedno z kryteriów ostrożnego działania wymieniono dopasowanie wartości kredytu hipotecznego do możliwości jego spłaty, sugerując, że wysokość kredytu nie powinna przekraczać

 • Osoby, które utraciły pracę, a zobowiązane są spłacać raty za mieszkanie lub dom w kredycie mogą liczyć na pomoc rządu. Taka pomoc jest możliwa dzięki ustawie o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych.

 • Kredyt hipoteczny: Jak zwiększyć swoją szansę na otrzymanie kredytu?

  Załatwienie wszystkich formalności związanych z kredytem hipotecznym bywa kłopotliwe. Co zrobić, by nie tylko pożyczkę na mieszkanie uzyskać, ale także, by była ona jak najtańsza.

 • Wypowiedzenie umowy o pracę nie przekreśla szans na kredyt

  Osoba, której firma znajduje się w stanie likwidacji, nie jest całkowicie pozbawiona szans na uzyskanie kredytu. W szczególnych przypadkach na życzliwe potraktowanie przez bank mogą też liczyć pracownicy w okresie wypowiedzenia - wynika z analizy Idea Expert (dawniej Powszechny Dom Kredytowy).

 • Zaostrzenie wymogów przy kredytach hipotecznych

  Od stycznia br. obowiązywać zaczęło kolejne obostrzenie Komisji Nadzoru Finansowego w odniesieniu do minimalnej wartości wkładu własnego. W roku 2015 nie może być on niższy niż 10 proc., czyli udzielane kredyty hipoteczne opiewać mogą na maksymalną wartość będącą odpowiednikiem 90 proc. wartości nabywanej nieruchomości.

 • Ubezpiecz się od bezrobocia

  Coraz trudniej ubezpieczyć się przed utratą pracy, by zadbać o spłatę kredytu hipotecznego. Podczas gdy rząd wciąż tylko obiecuje, że pomoże osobom bezrobotnym spłacić raty pożyczek, coraz więcej kredytobiorców próbuje wziąć sprawy w swoje ręce i wykupić takie ubezpieczenie.

 • Polacy, przynajmniej na razie, radzą sobie z rosnącym wymaganym wkładem własnym kredytów hipotecznych. Coraz więcej kapitału wykładamy z własnej kieszeni, jednocześnie przybywa umów kredytowych na okres od 15 do 25 lat, co oznacza, że dążymy do tego by szybciej spłacić zobowiązanie.