• Informacje na temat:

  koszty dopłat

Artykuły na temat: koszty dopłat
 • Dostaniesz dopłatę i ZUS opłaci ci składkę?

  ...(który będzie podpisywać umowę z gminą i będzie mógł zajmować się maksymalnie pięciorgiem dzieci). Wprowadza także zachęty dla pracodawców - koszty utworzenia i funkcjonowania przyzakładowych żłobków(...) przepisy zachęcą do legalnego zatrudniania niań? Nie wiadomo. Z pewnością już czas na wspieranie młodych rodziców na rynku pracy oraz tworzenie żłobków przy zakładach pracy - koszty ich zakładania...

 • Energetyka węglowa generuje miliardowe koszty zdrowotne

  W Europie energetyka węglowa odpowiada za ok. 23 tys. przedwczesnych zgonów rocznie i generuje koszty zdrowotne sięgające 63 mld euro - wynika z raportu "Europe's Dark Cloud". W Polsce umiera przedwcześnie ponad 40 tys. osób z powodu zanieczyszczeń powietrza.

 • Wycieczki dla pracowników finansowane ze środków ZFŚS

  ...1. Ogólne zasady ewidencji dopłat z ZFŚS do wycieczki zorganizowanej dla pracowników Pracodawca zorganizował wycieczkę dla pracowników....

 • Koszty i korzyści z budowy domu energooszczędnego

  Najprościej rzecz ujmując, dom energooszczędny to taki budynek, który będzie miał jak najniższe zapotrzebowanie na energię. Czyli w praktyce koszt jego utrzymania okaże się być znacznie mniejszy, aniżeli w przypadku domów tradycyjnych.

 • Wakacje to okres licznych wyjazdów, z którymi wiążą się duże koszty. W wielu przypadkach pracownicy mogą liczyć na dopłaty zakładu pracy do wypoczynku. Jednak fiskus nie jest tak wspaniałomyślny i bardzo często dopłaty te wiążą się z koniecznością zapłaty podatku oraz odprowadzenia składek ZUS. Są jednak wyjątki. Wszystko zależy od kwoty dopłaty i źródła jej finansowania.

 • Domy kanadyjskie - wady i zalety, koszty budowy

  Domy kanadyjskie, tak popularne właśnie w Kanadzie czy USA, a więc w krajach na dużym obszarze o podobnym klimacie co Polska, wciąż nie mogą konkurować popularnością z tradycyjną technologią murowaną w naszym kraju.

 • Niepełnosprawni znowu dostaną mniej

  ...osoby zaliczanej do lekkiego stopnia niepełnosprawności. Obniżka dopłat, prawie o jedną trzecią, dotknie przede wszystkim osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Dzisiaj maksymalne kwoty dofinansowań dla zakładów pracy chronionej wynoszą odpowiednio 2700 zł, 1500 zł i 600 zł.   To będzie potężny cios dla wielu zakładów pracy chronionej, które ponoszą dodatkowe koszty z tytułu...

 • Ranking kredytów z dopłatą MdM

  Na początku sierpnia ponownie ma ruszyć program Mieszkanie dla Młodych, dzięki któremu można uzyskać ponad 100 000 zł wsparcia na zakup mieszkania lub domu. Niestety, 66 mln zł przeznaczone na dopłaty może zostać wykorzystane w zaledwie cztery dni. Expander podpowiada, co zrobić, aby zdążyć uzyskać dofinansowanie, gdzie warto wnioskować o kredyt i na co należy uważać.

 • Absolwenci do pracy!

  ...w tej grupie wiekowej to ogromny problem dla Unii Europejskiej. Ocenia się, że młodzi bezrobotni kosztują UE nawet do 150 mld euro rocznie. Są to koszty zarówno różnorodnych dopłat w ramach programów aktywizujących, ale również koszty utrzymania tej grupy i utracone podatki. W całej UE pracy nie ma już ponad 5,7 mln młodych ludzi głownie z Grecji, Hiszpanii, Włoch czy Portugalii - dodaje Jakub...

 • Ostatnie dni na dopłatę w ramach "Mieszkania dla młodych"

  Chcesz otrzymać prawie 114 tysięcy złotych na zakup mieszkania? Zostało Ci niewiele czasu na skompletowanie niezbędnych dokumentów. Już 8 sierpnia może ruszyć ostatni w tym roku nabór wniosków i wszystko wskazuje na to, że pieniądze rozejdą się w ekspresowym tempie.