• Informacje na temat:

  korona czeska cena kurs

Artykuły na temat: korona czeska cena kurs
 • Zmęczyłeś się Polską? Rób karierę za miedzą

  ...nauczyć oczywiście u naszych południowych sąsiadów. Jeżeli ktoś nie ma możliwości wyjazdu, to zostają szkoły językowe lub zajęcia indywidualne - mówi Wojciechowska. Cena prywatnych lekcji wynosi ok. 30 zł za godzinę. W szkole językowej jest taniej: za semestralny kurs trzeba zapłacić 700-800 zł, co w przeliczeniu na godzinę daje ok. 15 zł. Minusem tego drugiego rozwiązania są jednak większe grupy...

 • Czeska korona - okazja dla spekulantów

  Od listopada 2013 roku Czeski Bank Centralny interweniuje w celu utrzymania czeskiej korony na niskim poziomie. Od kilkunastu miesięcy kurs euro wynosi 27 koron. Żaden bank centralny nie wygra z rynkiem. Kiedyś musi się poddać. Tylko w styczniu bank centralny wydał na interwencje około 13 mld euro. Pod koniec stycznia nowo wybrany prezes CNB obiecał, że osłabianie czeskiej korony zakończy się

 • Czy warto postawić na czeską koronę?

  scenariusz dotyczący perspektyw polityki pieniężnej w Czechach i spójny z nim scenariusz dla kursu złotego względem korony czeskiej.

 • Czas na sztywne kursy walut na świecie

  Po trzęsieniu ziemi 15 stycznia spowodowanym porzuceniem pułapu kursu franka przez szwajcarski bank centralny świat zaczął interesować się sztywnym kursem walutowym w ujęciu globalnym. W Europie dopatrywano się podobieństw pomiędzy frankiem szwajcarskim a dwiema innymi walutami: koroną duńską (DKK) i koroną czeską (CZK).

 • Gdzie w tym roku urlop się opłaca?

  Najniższy kurs euro od lat sprawia, że wakacje w wielu europejskich krajach powinny być nawet o kilka proc. tańsze niż przed rokiem. Jeżeli wybierając kierunek podróży, chcemy kierować się siłą nabywczą polskiej waluty, to w tym rankingu zdecydowanie wygrywa Europa. Gdzie jeszcze warto jechać na wakacje?

 • Wrześniowe szacunki brytyjskiej sprzedaży detalicznej wyraźnie podbudowały niepokój związany z dzisiejszą publikacją dynamiki PKB w minionym kwartale. Mniejsze obroty w handlu sygnalizowały spadek dochodu rozporządzalnego, co rozpatruje się przez pryzmat słabszej presji płacowej oraz silniejszych przyrostów cen konsumenta. Według wstępnych kalkulacji kwartalne tempo wzrostu wzrosło do poziomu 0,4 proc., utrzymując tym samym roczną stopę przy 1,5 proc. W trakcie środowej sesji uwagę inwestorów...

 • Początek tygodnia na rynku walutowym nie należał do wysoce spektakularnych. Do chwilowego odpływu kapitału w stronę bezpiecznych przystani przyczyniły się doniesienia z Nowego Jorku, gdzie potwierdzono przeprowadzenie ataku z wykorzystaniem improwizowanej bomby. Na czele koszyka walut G10 w dalszej mierze plasuje się nowozelandzki dolar.

 • Inwestorzy oczekujący dodatkowego podbicia zmienności na rynku walutowym nie będą zawiedzeni. Na przestrzeni najbliższych godzin testem siły dolara będzie wystąpienie Janet Yellen, przewodniczącej Fed, która rozpoczynając coroczny zjazd bankowców spółdzielczych może skusić się na szereg jastrzębich wzmianek.

 • Nastroje w europejskim sektorze usługowym w dalszej mierze pozostają dość satysfakcjonujące - przynajmniej tak wynika ze świeżo zrewidowanych wskaźników PMI dla wiodących gospodarek Starego Kontynentu, co napawa optymizmem przed szacunkami dynamiki PKB za ostatnie trzy miesiące roku.

 • W środę obraz rynku głównej pary walutowej niewiele się zmienił pomimo publikacji rozczarowujących danych z Europy. Niemniej nadal dominującym trendem na rynku jest trend spadkowy i wyraźnie widać, że dolar buduje bazę przed kolejnym atakiem. Na razie jednak przeszkodą są nie do końca zadawalające dane napływające w ostatnim czasie na rynek (również wczoraj), zwiększające niepewność co do wyniku październikowego posiedzenia Fed (to be or not to be for "considerable time").