• Informacje na temat:

  konto finansowe

Artykuły na temat: konto finansowe
 • Lokata czy konto oszczędnościowe?

  Lokata terminowa oraz konto oszczędnościowe wydają się produktami bardzo podobnymi. Te tradycyjne formy produktów oszczędnościowych łączy gwarancja zysku, przejrzystość zasad oraz łatwa dostępność. Lokata oraz konto oszczędnościowe nie są jednak tożsame, dlatego przed umieszczeniem oszczędności w banku należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

 • Milionom kont grozi blokada

  Kto założył konto w banku, rachunek maklerski, lokatę po 1 lipca 2014 r. powinien teraz uważnie czytać korespondencję, gdyż jego pieniądze mogą zostać zablokowane - ostrzega "Puls Biznesu".

 • 5 powodów, dla których warto posiadać konto internetowe

  Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania finansowego dla siebie czy dla swojej firmy, powinieneś zainteresować się tak zwaną bankowością elektroniczną. Poniżej przedstawiamy listę kilku bezdyskusyjnych korzyści, jakie wynikają z prowadzenia konta bankowego przez Internet.

 • Niemcy. "Uśpione" miliardy na kontach zmarłych

  Blisko dwa miliardy euro leżą w niemieckich bankach na kontach zmarłych klientów - potencjalni spadkobiercy nie mają o nich pojęcia. Zdaniem niektórych polityków to powinno się zmienić.

 • Minimalna stawka godzinowa: Pierwsza kontrola PIP bez kary dla przedsiębiorcy

  Przy pierwszej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy przedsiębiorca, który naruszył przepisy o stawce minimalnej, nie poniesie kary finansowej.

 • Własne konto bankowe uczy dzieci gospodarowania pieniędzmi

  Dzięki kontom bankowym i kartom przedpłaconym dla najmłodszych dziecko może mieć stały dostęp do pieniędzy, dysponując jednak wyłącznie sumą wyznaczoną przez rodziców. Jest to przydatne zwłaszcza podczas wyjazdów, gdy dziecko jest z dala od rodziców. Konta bankowe to także dobry sposób na naukę oszczędzania i gospodarowania kieszonkowym.

 • 15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS

  ​15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS - zapowiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Wtedy związkowcy dostaną dane o możliwościach dodatkowych wypłat za wprowadzenie obniżonego wieku emerytalnego i uporządkowanie kont płatników składek.

 • Konto oszczędnościowe jak depozyt

  Odłożyć pieniądze na jakiś czas w bezpieczne miejsce, niczym się nie przejmować, a potem wyjąć więcej niż się włożyło - to idea lokaty bankowej. Coś jednak za coś - za bezpieczeństwo i brak ryzyka płaci się niższym zarobkiem.

 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  ...nieoficjalnych informacji, istotna dla poprawy sytuacji finansowej KW ma być sprzedaż kopalni Knurów-Szczygłowice Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zarówno Madej, jak i rzeczniczka JSW Katarzyna...

 • Wspólne decyzje - oddzielne konta

  To właśnie finanse od wieków bywają powodem nieporozumień w związkach - także tych nieformalnych. Badania wskazują, że ok. 70 proc. kłótni i nieporozumień dotyczy pieniędzy. Nieporozumienia finansowe są jedną z głównych przyczyn rozwodów.