• Informacje na temat:

  konto finansowe

Artykuły na temat: konto finansowe
 • Lokata czy konto oszczędnościowe?

  Lokata terminowa oraz konto oszczędnościowe wydają się produktami bardzo podobnymi. Te tradycyjne formy produktów oszczędnościowych łączy gwarancja zysku, przejrzystość zasad oraz łatwa dostępność. Lokata oraz konto oszczędnościowe nie są jednak tożsame, dlatego przed umieszczeniem oszczędności w banku należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

 • Bank musi zaoferować darmowe konto

  Od 8 sierpnia banki i SKOK-i muszą udostępnić klientom darmowe konta (tzw. podstawowy rachunek płatniczy). To wymóg ustawy o usługach płatniczych, która z kolei jest efektem unijnej dyrektywy. Wprowadzenie takiego rachunku ma zmniejszyć tzw. wykluczenie finansowe, ale w takich kontach za darmo będzie można wykonać jedynie podstawowy pakiet transakcji.

 • 5 powodów, dla których warto posiadać konto internetowe

  Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania finansowego dla siebie czy dla swojej firmy, powinieneś zainteresować się tak zwaną bankowością elektroniczną. Poniżej przedstawiamy listę kilku bezdyskusyjnych korzyści, jakie wynikają z prowadzenia konta bankowego przez Internet.

 • Milionom kont grozi blokada

  Kto założył konto w banku, rachunek maklerski, lokatę po 1 lipca 2014 r. powinien teraz uważnie czytać korespondencję, gdyż jego pieniądze mogą zostać zablokowane - ostrzega "Puls Biznesu".

 • Minimalna stawka godzinowa: Pierwsza kontrola PIP bez kary dla przedsiębiorcy

  Przy pierwszej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy przedsiębiorca, który naruszył przepisy o stawce minimalnej, nie poniesie kary finansowej.

 • Niemcy. "Uśpione" miliardy na kontach zmarłych

  Blisko dwa miliardy euro leżą w niemieckich bankach na kontach zmarłych klientów - potencjalni spadkobiercy nie mają o nich pojęcia. Zdaniem niektórych polityków to powinno się zmienić.

 • 15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS

  ​15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS - zapowiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Wtedy związkowcy dostaną dane o możliwościach dodatkowych wypłat za wprowadzenie obniżonego wieku emerytalnego i uporządkowanie kont płatników składek.

 • Własne konto bankowe uczy dzieci gospodarowania pieniędzmi

  Dzięki kontom bankowym i kartom przedpłaconym dla najmłodszych dziecko może mieć stały dostęp do pieniędzy, dysponując jednak wyłącznie sumą wyznaczoną przez rodziców. Jest to przydatne zwłaszcza podczas wyjazdów, gdy dziecko jest z dala od rodziców. Konta bankowe to także dobry sposób na naukę oszczędzania i gospodarowania kieszonkowym.

 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  ...nieoficjalnych informacji, istotna dla poprawy sytuacji finansowej KW ma być sprzedaż kopalni Knurów-Szczygłowice Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zarówno Madej, jak i rzeczniczka JSW Katarzyna...

 • Konto oszczędnościowe jak depozyt

  Odłożyć pieniądze na jakiś czas w bezpieczne miejsce, niczym się nie przejmować, a potem wyjąć więcej niż się włożyło - to idea lokaty bankowej. Coś jednak za coś - za bezpieczeństwo i brak ryzyka płaci się niższym zarobkiem.