• Informacje na temat:

  kaczyński z bezrobociem

Artykuły na temat: kaczyński z bezrobociem
 • Jedyny skuteczny środek na walkę z bezrobociem

  Zdaniem rządu jedynym skutecznym sposobem walki z bezrobociem jest utrzymanie wzrostu gospodarczego - napisano w rządowej odpowiedzi na zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Rząd planuje w najbliższych latach zasilić gospodarkę kwotą 700-800 mld zł.

 • Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego - jak mówią jej politycy - chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum.

 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  ...parlamentarnymi, rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o rekordowej podwyżce najniższej pensji (o wspomniane 20 proc. od 2008 r.). Zwycięska w tych wyborach PO nie chciała być gorsza i we wrześniu 2008

 • PiS poprze projekt dotyczący wolnej niedzieli

  Jarosław Kaczyński zdeklarował, że po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele Prawo i Sprawiedliwość poprze ten projekt - podała NSZZ "Solidarność" za TVP Info.

 • W Polsce brakuje 5 milionów miejsc pracy

  Odbudowa polskiego przemysłu to jeden z warunków zwalczenia straszliwej społecznej plagi, jaką jest bezrobocie - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, otwierając w poniedziałek w Ursusie ekspercką debatę na temat pracy dla Polaków.

 • Siemoniak o wypowiedzi szefa PiS dotyczącej wzrostu gospodarczego: Zatrważająca

  Zatrważająca - tak wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla Reutersa dotyczącą tempa wzrostu gospodarczego ocenił w piątek wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem, słowa te pokazują, że Kaczyński jest w stanie złożyć przyszłość Polski na ołtarzu swoich "dziwnych wizji".

 • Płaca minimalna zabija miejsca pracy

  ...minimalna wzrosła skokowo, odpowiednio o 20,3 proc. i 13,3 proc. Wysoki wzrost płacy minimalnej w 2008 roku był rezultatem dwustronnego porozumienia między rządem Jarosława Kaczyńskiego a NSZZ(...) i rozszerzyć stosowanie tej ulgi na wszystkie osoby, które wchodzą na rynek pracy, także po dłuższej przerwie związanej z bezrobociem lub wychowaniem dziecka. Ze względu na dużą szkodliwość płacy minimalnej...

 • Oto i przyszło nam prezentować raport dzienny, tygodniowy, miesięczny i zarazem roczny. Kusi to z jednej strony do długich, szczegółowych elaboratów, a z drugiej - do zamknięcia wszystkiego w kilku zgrzebnych hasłach (takich jak np. 'silny dolar' czy 'droższa ropa'). Spróbujemy usytuować się pomiędzy tymi skrajnościami.

 • Pracownicy będą chronieni przed zwolnieniami

  Prezydent Lech Kaczyński złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych - poinformowało biuro prasowe Prezydenta RP. Nowe propozycje mają zabezpieczyć osoby zatrudnione w firmie na stałe przed rozwiązywaniem z nimi umowy, by w ich miejsce przyjąć pracowników tymczasowych.

 • Platforma Obywatelska chce zlikwidować składki na ZUS i NFZ

  Platforma Obywatelska chce zlikwidować składki na ZUS i Narodowy Fundusz Zdrowia - dowiedziały się "Wiadomości" TVP1.