• Informacje na temat:

  jacek żakowski

Artykuły na temat: jacek żakowski
 • "Kasa, misiu, kasa", czyli protesty przeciw deregulacji

  ..."Niech państwo nie abdykuje" - nawoływał we wczorajszej "Gazecie Wyborczej" Jacek Żakowski, występując przeciw zapowiedzianej w sobotę przez rząd deregulacji części zawodów, do których dostęp jest(...) świecie po deregulacji, przedstawionym przez redaktora Żakowskiego, państwo uchyla się od obowiązku "urządzenia rynku". W efekcie trenerzy piłki nożnej nie potrafią jej kopać. O zabytkach opowiadają...

 • Blumsztajn zakłada Towarzystwo Dziennikarskie

  Towarzystwo Dziennikarskie - pod taką nazwą będzie działać nowe stowarzyszenie dziennikarzy. Wśród członków założycieli są m.in. Seweryn Blumsztajn, Wojciech Maziarski, Jan Ordyński, Teresa Torańska, Dorota Warakomska i Jacek Żakowski.

 • 8 zł abonamentu na głowę

  Za kilka dni przygotowany przez środowiska twórcze projekt ustawy medialnej trafi do Sejmu - zapowiada jeden z twórców dokumentu Jacek Żakowski. We wtorek Komitet Obywatelski Mediów Publicznych konsultuje projekt w Kancelarii Prezydenta.

 • Czy prasa manipuluje opinią publiczną? Czy dziennikarze sprzyjają grupom lobbingowym? Co wolno dziennikarzowi? Jakie są granice wolności prasy? To tylko niektóre z zagadnień omawianych podczas panelu "GP", poświęconego mediom w Polsce. W dyskusji udział wzięli publicyści: Jacek Żakowski ("Polityka"), Krzysztof Skowroński (Polsat), Rafał Ziemkiewicz (niezależny) oraz - jako moderator - Zbigniew

 • Ta opłata gorsza od abonamentu!

  Przygotowana przez twórców propozycja nowego ładu w mediach publicznych nie ma jednoznacznego poparcia żadnego klubu parlamentarnego. Dziś komitet Mediów Publicznych zdecyduje, czy i jakie poprawki wnieść do projektu.

 • "Kasa, misiu, kasa", czyli protesty przeciw deregulacji

  Miejmy nadzieję, że protesty, które już zaczyna wywoływać plan otwarcia dostępu do zamkniętych zawodów, będą bezskuteczne. Bo mówimy o pierwszym chyba działaniu z katalogu zapowiadanych przez rząd tzw. reform, które faktycznie za reformę można uznać - pisze w dzisiejszym newsletterze businesstoday.pl Zbigniew Domaszewicz, redaktor "Bloomberg Businessweek Polska".

 • Uważamy za niemoralne, że abonament rtv płacą nieliczni, a państwo polskie nie czyni żadnych starań, by egzekwować prawo albo je zmienić - napisali twórcy w udostępnionym liście otwartym do premiera, liderów partii parlamentarnych i KRRiT.

 • Passent, Raczek, Lizut poprowadzą własne programy w TOK FM

  5 października startuje nowa ramówka TOK FM. Pojawią się m.in. nowe pasmo publicystyczne "Salon Radia TOK FM" oraz magazyn informacyjny "Godzina szczytu", a także program o sztuce "Antymateria" Andy Rottenberg oraz pasmo publicystyczne "Post fatum".

 • Kto uśmiercił abonament?

  Sejmowa komisja kultury rekomenduje odrzucenie sprawozdania KRRiT za 2009 r. Dokument odrzucił już Senat, jeśli to samo zrobi Sejm, w najbliższych tygodniach KRRiT zostanie rozwiązana. Brak sprzeciwu zapowiedział już p.o. prezydenta Bronisław Komorowski.

 • Lista Akcjonariuszy BORYSZEW S.A. uprawnionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy posiadających akcje zwykłe na okaziciela...