• Informacje na temat:

  jacek mateusz

Artykuły na temat: jacek mateusz
 • Pieniądze dla bezrobotnych dopiero od stycznia

  Jacek Rostowski zafundował bezrobotnym bardzo trudny grudzień. Odchodzący jutro ze stanowiska minister finansów nie zgodził się na zwiększenie funduszy na aktywizację osób bez zatrudnienia. Urzędom pracy może więc zabraknąć pieniędzy.

 • Mateusz Morawiecki: Konkurencyjne pole gry

  Trzeba przekonywać wszystkich, że jesteśmy w stanie wcielić w życie nowy, wielowątkowy model gospodarczy, skupiający w sobie nowoczesne widzenie państwa i gospodarki - mówi wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w rozmowie z Jackiem Ziarno.

 • Ile zarabia menedżer w banku?

  ...8,5 mln zł. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Jacek Bartkiewicz z Banku Gospodarki Żywnościowej SA, który zarobił 3,9 mln zł. Podobne wynagrodzenie otrzymał Mateusz Morawiecki z Banku Zachodniego...

 • Z bankiera na premiera. Mateusz Morawiecki szybszy niż piłka

  W III RP na czele rządu stało wielu mocniejszych premierów niż on. Jednak jego awans w PiS jest ekspresowy i nie jest wcale pewne, czy już osiągnął szczyt.

 • ..., brakuje pieniędzy i rąk do pracy - podkreśla wiceszef związku Jacek Skała. Według ustaleń związkowców, najgorzej jest w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku, gdzie 11 pracowników uzbierało ponad 4 tys(...) do nas żadna skarga od pracowników ani też raport przygotowany przez Związek Zawodowy Prokuratorów - mówi Mateusz Martyniuk z Prokuratury Generalnej.

 • Czy Jacek Kurski poradzi sobie w TVP?

  Na początku roku były już minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powołał byłego polityka Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Dziś już wiadomo, że będzie je piastować przez kolejne cztery lata. Wygrał konkurs przeprowadzony przez Radę Mediów Narodowych. Jakich zmian możemy się spodziewać w telewizji publicznej? Jakie projekty będą kontynuowane?

 • Mateusz Morawiecki: Nie powinniśmy gwałtownie podnosić kwoty wolnej. 5 tysięcy? Może nawet mniej

  - Zakładam, że obietnicę wyborczą pt. kwota wolna od podatku trzeba w mądry sposób fazować. W tym roku nie powinniśmy wdrażać gwałtownego podniesienia tej kwoty - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • Prawo nie będzie działać wstecz - Mateusz Morawiecki do przedsiębiorców

  - Przedsiębiorcy będą mieć gwarancje, że prawo wobec nich nie będzie działać wstecz - zapewniał w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że elementem pakietu zmian prawnych, szykowanych w resorcie rozwoju, będzie "klauzula pewności prawa", stwarzająca takie gwarancje.

 • "Polska droga do dobrobytu", czyli jak PiS chce pobudzić polską gospodarkę

  Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju, wielokrotnie podkreślał, że albo będziemy mieć w Polsce gospodarkę innowacyjną, albo byle jaką. "Polska droga do dobrobytu" - czyli plan rozwoju kraju jego autorstwa - zakłada uruchomienie nawet biliona złotych na inwestycje. W podobnym tonie wypowiadał się prezes PiS Jarosław Kaczyński już podczas kampanii wyborczej. Interia zapytała ekspertów

 • Premier chce, żeby Polska za 10 lat była krajem high-tech

  Wyrównywanie pola gry pomiędzy małym a wielkim biznesem, wsparcie państwa dla rodzimych niewielkich i innowacyjnych przedsiębiorstw - to założenia polityki rządu wobec biznesu. Polityka ta ma spowodować, że za dziesięć lat Polska będzie krajem wysokich technologii - powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.