• Informacje na temat:

  islandzka

Artykuły na temat: islandzka
 • Islandia pokonała kryzys i zaprasza do pracy

  ...i na fermach zwierząt futerkowych. Sporą liczbą ofert pracy dla wykwalifikowanego personelu dysponuje islandzka służba zdrowia. Szansę na zatrudnienie mają też polskie pielęgniarki. Pracę na Islandii...

 • W przyszłym roku ruszą supertanie połączenia z Londynu do Bostonu i Waszyngtonu

  Od przyszłego roku ruszą supertanie połączenia lotnicze z Londynu do Bostonu i Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych. Koszt biletu w jedną stronę ma wynosić zaledwie 99 funtów.

 • Islandia nowym kierunkiem emigracji Polaków?

  Najniższa w Europie stopa bezrobocia i ponad 40 proc. firm borykających się z brakami pracowników - to główne czynniki przyciągające zagranicznych pracowników na Islandię. Polacy na tej wyspie, liczącej niewiele ponad 334 tys. mieszkańców, stanowią obecnie największą grupę obcokrajowców. Z danych Work Service Express wynika, że ich liczba może rosnąć. Ofert pracy dla naszych rodaków, szczególnie w sektorze budowlanym w tym kraju, nie będzie brakować.

 • Powrót do drachmy jedynym ratunkiem dla Grecji

  Europejscy politycy nie są w stanie osiągnąć kompromisu w sprawie rozwiązania greckiego kryzysu zadłużeniowego. Na razie premier śródziemnomorskiego kraju Alexis Cipras zapowiada na 5 lipca referendum dotyczące przyjęcia warunków dyktowanych przez Komisję Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Wciąż niewielu ekspertów ma odwagę stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem dla Grecji, a w dalszej perspektywie czasowej dla całego kontynentu - jest przywrócenie pod Akropolem narodowej waluty.

 • Krajobraz po kryzysie: Islandia - czy warto wyjechać na wyspę?

  Jak na kraj, który cztery lata temu pogrążył się w finansowym kryzysie, Islandia radzi sobie całkiem nieźle. Podczas, gdy wiele europejskich państw walczy rozpaczliwie z recesją, islandzka gospodarka(...) personelu dysponuje islandzka służba zdrowia. Szansę na zatrudnienie mają też polskie pielęgniarki. Pracę na Islandii znajdą też wykwalifikowani specjaliści, operatorzy ciężkich maszyn i pracownicy huty...

 • Play w ciągu najbliższych miesięcy zdecyduje ws. IPO

  P4, operator Play, nadal rozważa kwestię potencjalnego IPO, a decyzje o ewentualnej ofercie zapadną w ciągu najbliższych miesięcy - poinformował prezes spółki. Pytany natomiast, która spółka może wejść na giełdę czy P4 (obecnie sp. z o.o.), czy może Impera Holding (właścicel P4), powiedział, że ta kwestia nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

 • Rośnie liczba Polaków w Islandii

  Stale zwiększa się liczebność polskich obywateli osiadających w Islandii. Według najnowszych danych statystycznych opublikowanych w stolicy kraju Reykjaviku, w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku na wyspę przybyło z zamiarem osiedlenia się na niej prawie 1020 polskich obywateli. Jest to o ponad sto osób więcej niż w całym ubiegłym roku.

 • Dla miłośników zapierającej dech w piersiach przyrody i podróżników, szukających niezapomnianych wrażeń, Wizz Air ma wspaniałą wiadomość. Już od czerwca tego roku węgierski przewoźnik uruchamia bezpośrednie połączenia na Islandię!

 • Rozpoczął się sezon na odśnieżanie szwedzkich i norweskich ulic i dachów

  Skandynawia słynie z bardzo wysokich zarobków i równie imponujących opadów śniegu. To dobra informacja dla wszystkich, którzy myślą o pracy przy odśnieżaniu ulic czy dachów.

 • Comarch wesprze Síminn w ulepszeniu środowiska i operacji IT pracujących w różnych technologiach i z różnymi dostawcami oraz oferujących różne rodzaje usług. Wdrożone rozwiązanie Comarch Managed Services pozwoli firmie zarówno na obniżenie wydatków inwestycyjnych OPEX jak i na osiągnięcie doskonałości operacyjnej. W listopadzie 2016 r. podpisano umowę długoterminową.