• Informacje na temat:

  historia cen akcje gpw

Artykuły na temat: historia cen akcje gpw
 • Nasza giełda jeszcze nigdy nie była tak mocna

  Grupa GPW osiągnęła w pierwszym kwartale tego roku najwyższe w historii przychody; wyniosły one 88,2 mln zł - poinformowała w czwartek spółka. Na przełomie września i października planowane jest uruchomienie rynku instrumentów pochodnych opartych na cenie energii elektrycznej.

 • Udany debiut Dino Polska

  Kurs akcji debiutującej w środę na GPW spółki Dino Polska rośnie o ok. 10 proc., obroty na jej akcjach przekroczyły już 100 mln zł.

 • Biorąc pod uwagę fatalne zachowanie GPW od początku tygodnia wczorajsza silna zwyżka była chyba dla większości uczestników rynku zaskoczeniem.

 • Spółka Play Communications zadebiutowała w zeszłym tygodniu na warszawskim parkiecie. To jeden z największych debiutów ostatnich lat. Oferta publiczna Play ma dla GPW kolosalne znaczenie, bo umacnia pozycję polskiego rynku w Europie i może przyciągnąć nowych inwestorów - podkreśla Wojciech Nagel, prezes Rady Giełdy.

 • Pekao mocno spada po sprzedaży ok. 10 proc. akcji przez UniCredit

  Bank Pekao osiągnął na środowej sesji 740 mln zł obrotów, co jest najwyższym poziomem obrotów w historii spółki. Akcje banku nadal spadają o niemal 6 proc.

 • Prognozy rynkowe Union Investment TFI: "Rok 2017 pod znakiem funduszy akcyjnych"

  Zdaniem analityków Union Investment, wszystko wskazuje na to, że rok 2017 będzie należał do funduszy akcyjnych. Przede wszystkim tych z wysoką betą - bardziej ryzykownych i z większym potencjałem. Akcje będą dominowały nad obligacjami, które pozostaną pod presją. Jednak i na papierach dłużnych da się zarobić.

 • Niezależne Altus TFI SA z sukcesem wznawia emisję certyfikatów subfunduszy: Altus Absolutnej Stopu Zwrotu FIZ, swojego flagowego funduszu. Towarzystwo, które pozyskało ze sprzedaży certyfikatów Altus ASZ FIZ Rynku Polskiego i Altus FIZ Rynków Zagranicznych 41,5 mln zł, w lipcu i sierpniu planuje kolejne ich emisje.

 • - Do końca tego roku na warszawskiej giełdzie możliwe są jeszcze 3-4 duże oferty publiczne - ocenił p.o. prezesa GPW Jarosław Grzywiński.

 • Biotechnologiczna spółka Selvita SA (NewConnect: SLV) z sukcesem zakończyła swoją ofertę publiczną, dzięki której pozyskała 27,3 mln zł, sprzedając akcje po cenie maksymalnej. Stopa redukcji w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 88 proc., co oznacza, że popyt na walory spółki przewyższył podaż ponad ośmiokrotnie. Selvita planuje zadebiutować na głównym rynku GPW w piątek 19 grudnia.