• Informacje na temat:

  google ukarany

Artykuły na temat: google ukarany
 • Google do końca sierpnia może zostać ukarany najwyższą w historii UE grzywną, przekraczającą 1,06 mld euro - podał w piątek amerykański dziennik "The New York Times".

 • KE ukarała Google'a za nadużywanie dominującej pozycji na rynku

  Komisja Europejska zdecydowała o nałożeniu na koncern Google ponad 2,4 mld euro kary za nadużywanie dominującej pozycji w swojej wyszukiwarce internetowej. Zdaniem Brukseli koncern faworyzował w wynikach wyszukiwania własny serwis zakupowy.

 • Rosyjskie służby zaczynają egzekwować przepisy ustawy o dostępie do prywatnej korespondencji internautów. Na wniosek Federalnej Służby Bezpieczeństwa moskiewski sąd ukarał grzywną właścicieli komunikatora Telegram, którzy odmówili wydania kluczy deszyfrujących.

 • Gazprom uniknie kar finansowych KE zaakceptowała ugodę

  Gazprom uniknie gigantycznych kar finansowych w Unii. Komisja Europejska zaakceptowała ugodę z rosyjskim monopolistą w sprawie nadużywania pozycji na rynku w Europie Środkowo-Wschodniej. Decyzję ogłosiła komisarz do spraw konkurencji Margrethe Vestager. Zapowiedź ugody skrytykowały wcześniej niektóre kraje naszego regionu, w tym Polska oraz ich spółki energetyczne. Ugoda kończy antymonopolowe postępowanie prowadzone od jesieni 2011 roku, z którym część państw, w tym Polska, wiązała nadzieje...

 • Rekordowa kara dla Google'a to przestroga dla innych firm. Komisja Europejska dała wyraźny sygnał, że stoi na straży konkurencyjności

  Firmy, które chcą funkcjonować na rynku reklamy internetowej i jej targetowania, powinny mieć podobne prawa, a dane, z których korzystają, powinny być pozyskiwane zgodnie z przepisami - uważają przedstawiciele Together Data, firmy specjalizującej się w wykorzystaniu danych m.in. do celów marketingowych. Dlatego decyzja Komisji Europejskiej o ukaraniu Google'a za praktyki monopolistyczne

 • Facebook na cenzurowanym. UOKiK i GIODO biorą pod lupę portal Marka Zuckenberga

  Nadużywanie pozycji dominującej, naruszanie zbiorowych interesów konsumentów, zastrzeżenia co do przestrzegania prawa do prywatności - to zaledwie wierzchołek góry lodowej, do której niebezpiecznie zbliża się okręt Marka Zuckerberga.

 • Kłopoty z RODO

  25 maja 2018 roku na całym terytorium Unii Europejskiej wejdą w życie regulacje nowego rozporządzenia Komisji Europejskiej, dotyczące ochrony danych osobowych. Rozporządzenie to, zmienia całkowicie system ochrony danych osobowych.

 • Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Parabanki przyciągają jedynie naiwnych, marzących o szybkim zarobku? Nie tylko. Są tacy, którzy w nie świadomie inwestują.

 • W ostatnim tygodniu WIG wzrósł o 2,5 proc., a WIG20 o 1,7 proc., obroty w obydwu przypadkach były najwyższe od kilku tygodni, a na całym rynku akcji zbliżyły się do 12 mld PLN - oczywiście w skali tygodnia - co jest najlepszym wynikiem giełdy w historii.