• Informacje na temat:

  giełdy świat

Artykuły na temat: giełdy świat
 • Bankierzy wciąż rozdają sobie miliony, a świat patrzy bezradnie

  Świat bezradny wobec bankierów a próby ograniczania bajońskich zarobków szefów finansowych instytucji są podejmowane zbyt wolno. Rozdający sobie miliony szybciej podejmują decyzje.

 • Giełda edukuje

  Musimy patrzeć na giełdę w kontekście budowania długoterminowych oszczędności i kapitału w Polsce. To są podstawy naszej misji - mówi prof. Małgorzata Zaleska, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Giełda ma służyć rozwojowi gospodarki, to należy szukać równowagi pomiędzy dbaniem o zysk i wypłatą dywidendy a działalnością misyjną.

 • Jak Boże Narodzenie i Trzech Króli wpłyną na polską gospodarkę?

  ...zwykle giełdy kończą rok. Handlowcy liczą na ożywienie związane z gwiazdkowymi zakupami. Z drugiej strony ostatnie dwa tygodnie grudnia i początek stycznia to zwykle czas stagnacji(...) będzie zastój, tym groźniejszy, że cały świat, tak czy inaczej oczekuje spowolnienia gospodarczego w nadchodzących miesiącach. Jednak Arkadiusz Krześniak uspokaja, że układ tegorocznego kalendarza...

 • Szef warszawskiej giełdy Paweł Tamborski podał się do dymisji!

  Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski podał się do dymisji - ustaliła "Rzeczpospolita". Będzie pełnić obowiązki do końca roku. Na razie nie wiadomo kto go zastąpi.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  ...się z kurnika. Rzucił szkołę i zaczął handlować kwiatami. Polska - Holandia, dnie i noce w tirze, poznał wszystkie bazary i giełdy samochodowe na zachodzie Polski. Cygańskie życie. Na świat miał(...) mobilności można by znaleźć w naszej historii wiele, kiedy wygnani biedą albo bolesnym kopem historii błąkaliśmy się po świecie: czasy Wielkiego Kryzysu, które zapędziły nas do USA, II wojna światowa...

 • Spółki uciekają z warszawskiej giełdy

  Spółki wychodzą z warszawskiej giełdy. - To efekt zbyt mocnego przykręcenia śruby regulacyjnej - przekonuje Ludwik Sobolewski - były szef giełd w Warszawie i Bukareszcie.

 • Kiedy robot pozbawi nas pracy?

  ...z szybszym rozwojem robotyki, świat stopniowo podlega coraz bardziej wyraźnym zmianom. - W mojej opinii - komentuje dla Interii prof. Ryszard Tadeusiewicz, były rektor Akademii Górniczo-Hutniczej - to(...) zwracać uwagi. Głównym zarzutem przeciw dalszej automatyzacji i robotyzacji świata jest skrupulatne eliminowanie z rynku całych zawodów, a wtedy pracownik jest zastępowany przez roboty. To zaś wpływa...

 • Świat nie odrobił lekcji z zadłużenia. Dług publiczny jest największy od 1945 roku

  Gdy w globalnej gospodarce panuje najlepsza od lat koniunktura, mało kto zaprząta sobie głowę kondycją finansów publicznych. Tym bardziej, że dzięki wyjątkowo niskim stopom procentowym nie ma większych problemów z finansowaniem deficytów i obsługą zadłużenia. Kryzys finansowy doprowadził jednak do tego, że dług publiczny w krajach rozwiniętych jest największy od zakończenia II wojny światowej.

 • ...maklerów i doradców twierdzi, że czekający na nich egzamin jest owszem - trudny - ale nie stanowi on najmniejszej przeszkody. Zderegulowany świat finansowy byłby przepustką do zwiększenia nepotyzmu(...), a nie go ułatwić. Możliwość używania tytułów, obecnie zarezerwowanych dla trochę ponad trzech tysięcy osób, przez wszystkich mogłaby jeszcze bardziej nadwyrężyć zaufanie społeczeństwa do świata...

 • Wydarzeniem środy na krajowym rynku walutowym jest kończące się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Przynajmniej w teorii, bo zmiana polityki monetarnej nie jest oczekiwana. Stąd też dla złotego kluczowe będą impulsy płynące z globalnej gospodarki.