• Informacje na temat:

  gdzie jest dzis

Artykuły na temat: gdzie jest dzis
 • Gdzie jest praca? Wszyscy słyszeli, nikt nie widział

  Pracodawcy wciąż narzekają, że nie ma chętnych do pracy. My - że nie ma dobrych ofert. Jednocześnie cały czas słyszymy, że w końcu nastał czas pracownika. Że to my możemy wreszcie dyktować warunki. Dlaczego więc praca jest, a jednocześnie jej nie ma?

 • Frankowicze: Gdzie jesteśmy dziś?

  Czy zapowiada się, aby projekt ustawy o przewalutowaniu kredytów "frankowych" szybko trafił do Sejmu?

 • Gdzie płacą najwięcej? TOP 5 województw przyjaznych informatykom

  Informatyczny rynek pracy, chłonny jak gąbka, potrzebuje coraz większej liczby pracowników. Według danych statystycznych, w Europie brakuje w tej chwili blisko 0,5 miliona specjalistów; nie inaczej jest w Polsce. Które miasta w kraju kuszą najwyższymi zarobkami? TOP 5 lokalizacji typują Sedlak & Sedlak oraz Hicron.

 • Spokojnie - eurodolar nigdzie nie zniknął, a jedynie jest nieco wyżej niż przez kilka wcześniejszych dni. Właściwie to już wczoraj po południu wykres głównej pary przebił poziom 1,09 - jakkolwiek nie posunął się przesadnie daleko na północ. Wczorajsze szczyty to niespełna 1,0940 - teraz jesteśmy trochę niżej.

 • Tradycyjne zawody - ile dziś zarabia ludwisarz, a ile kaletnik?

  .... a 2,5 tys. zł brutto. W niektórych rejonach Polski podejmowane są działania mające na celu ochronę i wsparcie finansowe dla osób trudniących się nietypowymi profesjami. Przykładem jest Małopolska, gdzie(...)W analizie płac w tradycyjnych zawodach korzystaliśmy z wyników badania Głównego Urzędu Statystycznego. Badanie struktury wynagrodzeń według zawodów przeprowadzane jest przez GUS co dwa lata...

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 13): Syndrom genewski - straszliwa przypadłość kredytobiorców!

  Dziś opiszę bardzo dziwny - ale dość często powtarzający się - przypadek, kiedy osoby zadłużonej po uszy nie mogę uratować, bowiem... dłużnik ten odmawia przyjęcia pomocy.

 • Trzeba wiedzieć, gdzie zapukać

  Ofert zatrudnienia dla studentów jest w Krakowie pod dostatkiem. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać. Odwiedzać należałoby przede wszystkim uczelniane biura karier oraz młodzieżowe biura pracy. Biura karier to dobry adres dla studentów piątego roku i absolwentów, gdyż pracodawcy kierują tam często poważne oferty zatrudnienia na cały etat, podczas gdy do młodzieżowych biur pracy trafiają...

 • Eurodolar jest dziś rano przy 1,0670-90. Widać lekkie próby umocnienia euro, które są dość naturalną korektą po wczorajszych spadkach pary, tj. po nadaniu większej siły walucie USA.

 • Gdzie studiują przyszli prezesi?

  Prawdziwymi kuźniami szefów są Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska i Akademia Górniczo-Hutnicza. Prawie co trzeci prezes jest absolwentem którejś z tych trzech uczelni. Kolejne miejsca w rankingu zajmują w tym roku Politechnika Śląska i Akademia Górniczo-Hutnicza. Dopiero za nimi uplasowała się pierwsza uczelnia ekonomiczna - warszawska Szkoła Główna Handlowa. Zdaniem Krzysztofa...

 • Rynki finansowe znalazły się na niespokojnych wodach, a fale nie są wywoływane przez jeden szczególny czynnik, ale grupę mniejszych powodów do obaw. Zarzuty o zbyt wysokie poziomy tak samo dotyczą akcji, jak obligacji, pozostawiając gotówkę jako ostatni cel dla ucieczki kapitału. Na FX wyróżnia się słabość JPY na spekulacjach dotyczących Banku Japonii.