• Informacje na temat:

  fundusz pracy umowy zlecenia

Artykuły na temat: fundusz pracy umowy zlecenia
 • Sposób na zatrudnienie niani umowa uaktywniająca

  Na podstawie umowy uaktywniającej pracuje w Polsce prawie 8 tys. niań. Jak podkreślają eksperci, umowa z nianią nie jest skomplikowana. Jeśli wynagrodzenie nie przekracza minimalnego, obowiązkowe składki finansuje budżet państwa. Przy wyższych zarobkach od kwoty nadwyżki opłaca je rodzic.

 • Za oknem pogoda dopisuje - z jednej strony stali pracownicy zaczynają brać urlopy, z drugiej dla wielu biznesów rozpoczyna się gorący sezon letni i zaczyna brakować rąk do pracy. Przy podpisywaniu umów zlecenia czy o dzieło na okres wakacji warto pamiętać o zbiegu tytułów do ubezpieczeń. Dokonując dobrego wyboru można zaoszczędzić na ZUS-ie.

 • Minister pracy chce głębiej sięgnąć do kieszeni spółek, które zatrudniają członków rad nadzorczych na umowy-zlecenia. O planach resortu pisze "Puls Biznesu".

 • Projekt wprowadzający emeryturę po 40 latach pracy - do komisji

  Obywatelski projekt zmian w ustawie emerytalnej, umożliwiający przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek, został w czwartek wieczorem skierowany przez Sejm do dalszych prac.

 • Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, który zakłada przywrócenie obowiązku uiszczania składek na Fundusz Pracy od pracowników w wieku 55+. Sprawdźmy dlaczego, zapowiadany jest powrót składek od "starszaków".

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące rynku pracy

  We wrześniu 2017 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 4,5 proc. r/r i wyniosło 6030,8 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 6,0 proc. r/r i wyniosło 4473,06 zł.

 • PiS łata dziury w systemie. Oskładkuje umowy o dzieło

  Umowy o dzieło to ostatnia z form zatrudnienia, przy których nie trzeba płacić składek ZUS. Ale już niedługo. Rząd, który dokonał przeglądu systemu ubezpieczeń społecznych, wprost zaleca w nim rozważenie „rozszerzenia katalogu tytułów podlegania ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym” o osoby wykonujące pracę na podstawie tego rodzaju umowy.

 • Ministerstwa konsultują zmiany w systemie emerytalnym

  PAP dotarła do projektu informacji rządu i rekomendacji po przeglądzie systemu emerytalnego, które przygotował resort rodziny i pracy; zgodnie z rozesłanym do uzgodnień międzyresortowych i opinii strony społecznej oraz Rady Dialogu Społecznego projektem reszta środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych miałaby trafić na Fundusz Rezerwy Demograficznej i zostać zapisana na indywidualnych kontach

 • Rynek pracy potrzebuje pracowników z zagranicy

  ...z 70 - 80 procent z nich, co by znaczyło, że mamy do czynienia z napływem do Polski kilku setek tysięcy cudzoziemców - przede wszystkim Ukraińców - 90 procent przybywających do pracy to właśnie(...) roboczą" - zaznaczył profesor Kaczmarczyk. W Polsce pracuje ponad 1 milion obywateli Ukrainy. 2 i pół tysiąca z nich należy do utworzonego tutaj przy współpracy OPZZ związku zawodowego. Takie dane...

 • Pracodawcy unikają płacenia składek ZUS od umów cywilnoprawnych. Ministerstwo grozi oskładkowaniem wszystkich zleceń

  Pracodawcy unikają płacenia danin na ZUS od umów cywilnoprawnych. Ministerstwo grozi więc oskładkowaniem wszystkich zleceń, nie tylko tych do wysokości płacy minimalnej.