• Informacje na temat:

  finansowanie gospodarstw

Artykuły na temat: finansowanie gospodarstw
 • Dłuższy macierzyński i emerytura małżeńska

  Pracujący w wybranych zawodach będą bezterminowo przechodzić na wcześniejsze emerytury. Rolnicy posiadający duże gospodarstwa zapłacą wyższe składki do KRUS, a z Funduszu Pracy będą finansowane szkolenia nie tylko dla bezrobotnych, ale też dla osób po 50 roku życia. Rozmowa z Jolantą Fedak, ministrem pracy i polityki społecznej.

 • Wydajemy ponad 800 złotych na gospodarstwo domowe

  - Na leki oraz usługi medyczne w ciągu trzech miesięcy Polacy średnio wydają 807,15 zł w przeliczeniu na gospodarstwo domowe - wynika z badania CBOS.

 • Młodzi Polacy na rynku pracy

  ...i nieuczącej się. Typowy reprezentant tej grupy młodych Polaków to mieszkający na wsi lub w małym mieście pracownik fizyczny, posiadający na utrzymaniu własne gospodarstwo domowe. Obowiązki rodzinne są zapewne(...) (maksymalna kwota to 12 077,25 PLN) bądź kredyt (maksymalnie 40 tys. PLN) udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Programu "Praca dla młodych" oraz z Funduszy Wspierania Przedsiębiorczości...

 • Program emisji obligacji hybrydowych to kolejna inicjatywa Tauron mająca na celu pozyskanie środków na finansowanie wydatków inwestycyjnych i bieżących Grupy. Umowa na finansowanie o wartości 400 mln zł została zawarta pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) a Tauron Polska Energia 6 września podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 • Chcemy obcokrajowców

  ...podkreśliła dobrą kondycję gospodarstw domowych. Przypomniała, że wskaźnik ich kondycji poprawia się od 2002 r. We wspólnym badaniu IRG SGH oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (KFP) wskazano również na dobre perspektywy dla rynku consumer finance. Gospodarstwa domowe deklarują wysokie wykorzystanie kredytu na finansowanie zakupu sprzętu AGD, samochodu, czy budowy domu lub...

 • Boryszew podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na finansowanie odbudowy mocy produkcyjnych w fabryce plastikowych, wtryskiwanych elementów galwanizowanych dla przemysłu motoryzacyjnego w Prenzlau. Inwestycja realizowana jest przy dofinansowaniu ze środków landu Brandenburg, we współpracy z PKO Bank Polski Niederlassung Deutschland.

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...następuje to zjawisko, w USA narastają nierówności majątkowe, na co wskazuje systematyczny wzrost wskaźnika Giniego. Pokazuje on koncentrację dochodów w grupie gospodarstw domowych. Gdy przyjmuje wartość 0 proc., wówczas oznacza to, że wszystkie gospodarstwa domowe mają równy dochód, przy wskaźniku równym 100 proc. mamy sytuację, w której jedno gospodarstwo ma cały dochód. W USA wskaźnik wynosi ok. 48

 • Większość Polaków chce, by media publiczne były finansowane z budżetu - CBOS

  60 proc. Polaków chce, by media publiczne były finansowane z budżetu państwa, a 30 proc. respondentów opowiada się za utrzymywaniem ich z abonamentu lub innej opłaty wnoszonej bezpośrednio przez obywateli - wynika z badania CBOS "Finansowanie mediów publicznych".

 • ...konieczne ze względu na zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania się choroby na terytorium naszego kraju. Wprowadzane przepisy mają za zadanie podnieść poziom zabezpieczenia gospodarstw, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby. Dostosowanie gospodarstwa utrzymującego świnie do tych wymagań będzie kontrolowane przez organy inspekcji weterynaryjnej. W przypadku stwierdzenia...

 • Tauron: Sukces w pozyskiwaniu finansowania

  Tauron pozyskał nowe źródło finansowania w postaci programu emisji obligacji na łączną kwotę 6,27 mld zł z gwarantowanym objęciem przez banki. Do dzisiaj najwięksi emitenci obligacji korporacyjnych to: PGNiG 2,5 mld zł, TPE 1,75 mld, PKO BP 1,6 mld, Multimedia Polska 1,38 mld zł, PGE 1 mld zł.