• Informacje na temat:

  finansowa niezależność

Artykuły na temat: finansowa niezależność
 • Tejchman: Czas skończyć z fikcją. 20 tys. zł pensji to mało

  ...niezależność jej urzędników. Merytoryczne, a nie jedynie polityczne ocenianie ich kompetencji. Niestety w Polsce od lat nie potrafimy budować silnych merytorycznie i sprawnych organizacyjnie, ale...

 • Samorząd terytorialny straci niezależność?

  Władze centralne narzucają samorządom coraz więcej zadań, ale nie dają pieniędzy na ich realizację. Samorząd terytorialny w Polsce traci autonomię finansową. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie podatku katastralnego.

 • Jak zdobyć "naszyjnik z pereł"?

  Zakładając własną firmę zyskujesz niezależność, jednak musisz zdawać sobie sprawę, że jednocześnie rozpoczynasz pracę na kilku etatach. Kluczowym spośród nich jest ten związany ze sprawami personalnymi, a dokładnie z rekrutowaniem ludzi.

 • Polacy w związku chcą żyć na własny rachunek

  Kłócą się o wydatki, obawiają kontroli własnego budżetu i chcą zachować finansową niezależność - młodzi Polacy pozostający w związkach deklarują chęć życia na własny rachunek.

 • Strategia wynagrodzeń, która doprowadziła do bankructwa banki z Wall Street

  ...noblisty, ta niezależność pozwalała na działanie spółek jako kompetentnych i mądrych pośredników, doradzających tak w interesie emitentów akcji jak i ich nabywców. Kiedy banki weszły na giełdę...

 • KNF ogranicza dźwignię finansową. Ma być bezpieczniej

  16 lipca 2015 roku w życie wejdzie nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowym. Jej nowe zapisy ograniczają stosowaną przez firmy inwestycyjne wysokość dopuszczalnej dźwigni finansowej.

 • Konsultant czyli kto?

  ...kariery w konsultingu jest związana z zawodem różnorodność obowiązków, niezależność oraz interdyscyplinarność. Renomę branży zapewniają ponadto wysokie wynagrodzenia, w których duży udział stanowią premie...

 • Polskie Radio powinno być niezależne od rynku reklamy?

  Nowy system finansowania mediów publicznych jest bardzo potrzebny - mówi przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jan Dworak, który wziął udział w sympozjum otwierającym obchody jubileuszowe Polskiego Radia, podkreślił, że nowa ustawa medialna jest koniecznością. Jego zdaniem media publiczne muszą być odporne na wpływy, a taką gwarancją jest niezależność finansowa.

 • Aktywizacja zawodowa młodych: W 2017 r. skorzysta nawet 3,5 tys. młodych osób

  ...w sprawie pracy. Młodzi, pytani o wyznawane wartości, w pierwszej kolejności wymieniają zdrowie i rodzinę, ale już na trzeciej pozycji pojawia się niezależność. Spełnienie zawodowe uplasowało się natomiast dopiero na miejscu siódmym, a edukacja na ostatniej - dziewiątej pozycji. - Brakuje im motywacji. Mieszkają z rodzicami, lubią niezależność, ale rozumieją ją jako brak zobowiązań - mówi Interii...

 • Dając się wciągnąć w ratowanie strefy euro wraz z pozostałymi członkami trojki (EBC, KE) Międzynarodowy Fundusz Walutowy stracił niezależność. By się ratować, musi opuścić trojkę - pisze na łamach "Financial Times" były pracownik MFW, Ousmene Mandeng.