• Informacje na temat:

  europejski regulator

Artykuły na temat: europejski regulator
 • Szansa na karierę w branży IT dla kobiet - polski rynek będzie potrzebował 700 tys. informatyków

  ...rozwijających się na europejskim i polskim rynku. Dlatego walczą o najlepszych pracowników, szczególnie inżynierów.  - Słyszę od menadżerów, od prezesów firm z branży IT, z którymi współpracuję jako regulator rynku telekomunikacyjnego, że poszukują pracowników kobiet, że brakuje ich w zespołach, że reprezentacja kobiet jest na poziomie 10 proc., maksymalnie do 15 proc., a to jest o wiele...

 • Więcej europejskich filmów w serwisach online - Komisja Europejska

  Produkcje europejskie powinny zajmować co najmniej 20 proc. oferty serwisów filmowych online, takich jak Netflix czy MUBI - proponuje Komisja Europejska w przyjętym w środę projekcie zmian w unijnej dyrektywie o audiowizualnych usługach medialnych. KE chce też wzmocnienia niezależności krajowych organów regulacji mediów.

 • ...pracowników czy ocen okresowych obecnych. Najnowszą regulacją są wytyczne EBA (European Banking Authority), czyli instytucji pełniącej rolę europejskiego regulatora w sektorze bankowym, które nakazują...

 • Europejskie banki czekają duże zmiany

  Mimo coraz lepszych wyników europejskich gospodarek i dobrych nastrojów konsumenckich banki na Starym Kontynencie nie potrafią tego wykorzystać. Zdaniem analityków, banki mają wiele do zrobienia jeśli chodzi o wewnętrzną transformację. Czekają je wielkie zmiany jakościowe i redukcje etatów ale też prawdopodobny wzrost płac.

 • KE zaleca Polsce reformy rynku pracy i emerytur

  ...wykorzystuje środki z Funduszu Spójności na ten cel. Zaleciła usunięcie barier w funkcjonowaniu rynku kolejowego, wzmocnienie roli i zasobów jego regulatora oraz lepsze wdrażanie projektów inwestycyjnych...

 • Zniesienie ograniczeń w roamingu w Unii Europejskiej

  Komisja Europejska przedstawiła nową propozycję zasad korzystania z bezpłatnego roamingu, która nie przewiduje żadnych ograniczeń czasowych ani limitu rozmów czy przesyłu danych. Opłaty za roaming znikną od 15 czerwca przyszłego roku.

 • Młodzi Polacy wpadli w pułapkę

  ...właścicieli, trudno go zlokalizować. Państwo wycofało się z roli regulatora kapitału, wciąż daje do zrozumienia, że nic nie może, bo brakuje mu środków w budżecie. Jeśli nie jestem w stanie tego zmienić(...) w projekcie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "BRing. Nauki społeczne dla gospodarki", realizowanym przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie 29 listopada 2013 (nr 231)

 • Oddział PKO Banku Polskiego we Frankfurcie będzie działał na zasadzie jednolitego paszportu europejskiego, zatem Bank złożył zawiadomienie o zamiarze ustanowienia oddziału do regulatora polskiego, który następnie będzie procedował wniosek z regulatorem niemieckim.

 • Makler zostanie zderegulowany

  ...uwolnionych profesji. W Polsce mamy obecnie aż 380 zawodów regulowanych, najwięcej w całej Unii Europejskiej. Za nami plasują się Czesi i Brytyjczycy. Stawkę zamykają kraje nadbałtyckie, czyli Litwa, Łotwa(...) branżowe albo giełdę. W wielu krajach europejskich tak właśnie to funkcjonuje. Przykładowo, w Niemczech i na Węgrzech licencja jest obowiązkowa, a organem egzaminującym jest giełda. W Wielkiej...

 • Komisja sprawdzi, czy zabawki internetowe spełniają standardy UE

  Komisja Europejska powołała grupę ekspertów, która sprawdzi, czy internetowe zabawki dla dzieci i aplikacje są zgodne z wymogami prawa UE, w tym przepisów o ochronie danych osobowych i bezpieczeństwie zabawek.