• Informacje na temat:

  euro skup i sprzedaż

Artykuły na temat: euro skup i sprzedaż
 • Jak Boże Narodzenie i Trzech Króli wpłyną na polską gospodarkę?

  ...tygodni dla polskiej gospodarki? Na giełdach indeksy utrzymują się w stagnacji. Rządom krajów euro i Europejskiemu Bankowi Centralnemu nie udało się wywołać entuzjazmu inwestorów. Chociaż EBC zmniejszył główną stopę procentową o jedną czwartą punktu procentowego do poziomu 1 proc., rynki nadal pozostają sceptyczne. Wielcy gracze od kilku miesięcy czekają na spektakularną akcję skupu obligacji...

 • Niewątpliwie wydarzeniem wczorajszego dnia była konferencja prasowa Mario Draghi, na której zgodnie z oczekiwaniami został ogłoszony program QE oparty o skup obligacji rządowych.

 • Czy Polska spełni warunki premiera do przyjęcia euro?

  W debacie publicznej cyklicznie pojawiają się spekulacje i dyskusje dotyczące wejścia Polski do strefy euro. Premier Morawiecki zasugerował niedawno, że przyjęcie wspólnej waluty będzie rozważane, m.in. gdy zaobserwujemy istotny wzrost wydajności pracy w Polsce.

 • Tendencja ta wydaje się wpisywać w strategię "carry trade" - sprzedaż euro i jego dodruk przez Europejski Bank Centralny wobec najbardziej rentownych walut reszty świata.

 • Pisaliśmy w ostatnich dniach, że wzrost wartości dolara jest raczej korekcyjny i że niekoniecznie spodziewamy się brnięcia na południe, w kierunku dolnych ograniczeń ogólnej, szerokiej, długoterminowej konsolidacji, trwającej od wakacji. Przecież te ograniczenia to ok. 1,16.

 • Od kilku lat Mario Draghi straszył swoją "bazooką". Wczoraj w końcu pociągnął za spust. EBC od marca rozpocznie skup obligacji skarbowych w wysokości 60 mld EUR/miesięcznie.

 • EBC: Złotego czeka prawdziwy skok

  Analitycy Crédit Agricole oczekują, że prezes EBC ogłosi w tym tygodniu rozszerzenie programu skupu aktywów o obligacje rządowe i korporacyjne (QE). W przypadku realizacji naszego scenariusza może dojść do umocnienia złotego.

 • Mario Draghi kluczył dziś podczas konferencji po posiedzeniu EBC. W pierwszej kolejności trzeba sobie powiedzieć, że skali QE nie zmieniono, a poza tym nie ruszono obecnego oprocentowania. Stopa refinansowa to nadal 0 procent, a depozytowa lokuje się pzy -0,4 proc. Miesięczny 'dodruk pieniądza', tj. skup obligacji - to 80 mld euro miesięcznie.

 • Eurodolar zmierza wytrwale na południe, niczym bohater emitowanego w latach 90. serialu pod takim właśnie tytułem. Tam jednak chodziło o rajd z Kanady do USA, tutaj natomiast w grę wchodzą USA i strefa euro. W tym drugim regionie trwa już operacja QE, czyli skup obligacji państwowych (ale i prywatnych). To czynnik pro-inflacyjny, zmniejszający wartość pieniądza. Można do tego dodać też i to, że

 • W całym tygodniu nie zabraknie rynkowych emocji, ale w poniedziałek - jak to często bywa - nie należy oczekiwać informacji będących w stanie wyznaczyć kierunek notowaniom.