• Informacje na temat:

  euro doprowadziło

Artykuły na temat: euro doprowadziło
 • 150-350 euro za godzinę, i to w Polsce

  Najlepsi polscy prawnicy zarabiają nawet 150-350 euro za godzinę pracy. Kolejne wielkie sieciowe kancelarie otwierają swoje biura w Polsce. Duże kancelarie coraz częściej zapraszają do współpracy cenionych profesorów prawa.

 • Euro: Miażdżące ceny na Słowacji?

  Wczoraj kandydaci na prezydenta kolejny dzień wypowiadali się na temat wprowadzenia w Polsce euro. Kandydat PiS Andrzej Duda przestrzegał przed wzrostem cen. Prezydent Bronisław Komorowski zapewniał, że nie ma planów szybkiego wchodzenia Polski do strefy euro.

 • Roboty "idą" po naszą pracę. Polska wśród najbardziej zagrożonych państw

  Rewolucja technologiczna odbywa się na naszych oczach. Tak jak w XIX wieku powstanie fabryk doprowadziło do wytworzenia klasy robotniczej, tak w XXI niezwykle dynamiczny rozwój technologii wspomaga proces automatyzacji pracy. Pytanie nie brzmi już, "czy", ale raczej "kiedy" maszyny zabiorą człowiekowi zajęcie.

 • EBC zadaje cios umacniającemu się euro

  EBC zasugerował dziś, że bank centralny stanowczo zareaguje w przypadku ewentualnego umocnienia euro względem USD.

 • Niemcy mają problem. Płace minimalne dla opiekunek także kiedy śpią?

  Od 2015 w RFN zostaną wprowadzone minimalne płace ustawowe wysokości 8,50 euro, także dla opiekunek osób starszych. To dla niemieckich rodzin obciążenie trudne do podźwignięcia.

 • Euro doprowadzi do rozpadu całej Unii?

  Według ekspertów, brak własnej monety naraża gospodarki krajów ze strefy euro na poważną utratę niezbędnej cechy konkurencyjności międzynarodowej. Nawet wysoki poziom ekonomiczny nie uchroni przed takim ryzykiem. Choćby dlatego Polska nie powinna rezygnować ze złotego, zwłaszcza że przyszłość Eurolandu jest niepewna.

 • Trzeba wykorzystać tłuste lata dla szkolnictwa zawodowego

  ...- Nie możemy zmarnować setek milionów euro unijnych dotacji. Samorządy powinny określić, czego najbardziej brakuje szkołom i jakich fachowców potrzebuje rynek pracy - mówi Tadeusz Sławecki.

 • Trwający kilkanaście godzin szczyt przywódców państw strefy euro przyniósł w poniedziałkowy poranek przełom w negocjacjach w sprawie Grecji. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami liderom udało się osiągnąć porozumienie, co doprowadziło do rajdu walut z bloku europejskiego.

 • Rozpoczyna się sezon na szparagi

  Mające za chwilę nastąpić otwarcie niemieckiego rynku pracy nie doprowadziło do spadku zainteresowania zatrudnieniem sezonowym przy zbiorach szparagów. Jest wręcz odwrotnie. Liczba chętnych do podjęcia tego zajęcia jest większa niż w poprzednich latach.

 • Gospodarka zyskała 3,4 mld euro na złotych wizach portugalskich

  Wprowadzone w 2012 r. przez Portugalię złote wizy dla obywateli państw spoza Unii Europejskiej pozwoliły zasilić miejscową gospodarkę kwotą ponad 3,4 mld euro. Najwięcej środków napłynęło dotychczas z Chin.