• Informacje na temat:

  eksport kwasu

Artykuły na temat: eksport kwasu
 • Ciężko o pracę we Włoszech

  ..., kilka lat temu o pracę było łatwiej. Przed podjęciem studiów pracowałam przez kilka lat jako specjalistka ds. eksportu w firmie, ale zostałam zwolniona z powodu recesji. Marianna jest zachwycona...

 • Polaka jest pierwsza w Europie!

  Zdaniem analityków Credit Agricole, Polska stała się globalnym graczem na rynku produkcji drobiu. Według danych Komisji Europejskiej, w 2014 r. staliśmy się największym producentem drobiu w Europie, wyprzedzając Francję i Wielką Brytanię. Czynnikiem decydującym w zwiększeniu naszego eksportu drobiu jest jego bardzo wysoka konkurencyjność cenowa.

 • Polska eksportuje więcej pieczywa niż wódki

  - Branża piekarnicza jest jedną z najszybciej rosnących gałęzi gospodarki pod kątem eksportu, ze średnim wzrostem rzędu kilkunastu procent rocznie. Polska eksportuje obecnie więcej pieczywa niż wódki i ten stan będzie trwał, bo budują się nowe zakłady. Już teraz wartość netto eksportu polskiego pieczywa wynosi więcej niż krajowe zapotrzebowanie - mówi w rozmowie z Portalem Spożywczym Waldemar

 • Żniwa niemieckiego przysmaku!

  W sąsiadującym z Polską niemieckim landzie Brandenburgia zaczęły się szparagowe żniwa. Dojeżdża tam wielu naszych rodaków do pracy na okres zbiorów, które z uwagi na wysokie temperatury w tym roku nadeszły stosunkowo wcześnie.

 • Największa inwestycja w historii Grupy Azoty

  Do 2019 roku w Policach ma zostać wybudowana najnowocześniejsza i największa w Europie instalacja do produkcji propylenu.

 • Grupa Azoty uzyska europejskie wsparcie na modernizację

  Grupa Azoty dostanie długoterminowy kredyt z planu do wysokości 145 mln euro na nowe inwestycje w dywersyfikację produkcji, modernizację oraz innowacje. Producent nawozów sztucznych podpisał właśnie taką umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Kredyt na modernizację otrzyma też jedyna w Polsce linia szerokich torów.

 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już w przyszłym roku ogromne instalacje petrochemiczne w USA, Indiach i na Środkowym Wschodzie zaleją...

 • "Breaking Bad" po polsku: Metamfetamina znad Wisły zalewa Czechy i Słowację

  Z najnowszych ogólnoeuropejskich danych wynika, że Czechy i Słowacja są wręcz zalewane metamfetaminą znad Wisły. Produkują ją i domorośli chemicy, i zorganizowane grupy przestępcze.

 • Polacy wolą krajowe owoce, nawet jeśli muszą zapłacić za nie więcej

  Polacy bardziej cenią owoce krajowe niż z importu. Wybierają je ze względu na niższe ceny i walory smakowe. Sięgaliby po nie również wtedy, gdyby musieli płacić więcej. Z tego powodu polscy sadownicy nie obawiają się konkurencji z zagranicy.

 • Chiny - nadzieja Europy

  Kryzys w strefie euro sprawił, że w Europie wzrosły nadzieje na większe zaangażowanie chińskiego kapitału, który może przyczynić się do złagodzenia problemu zadłużenia. Bardzo wyraźnie było to widać w czasie ostatniego tourne premiera Chin po Europie. Uśmiechnięci szefowie rządów Wielkiej Brytanii i Niemiec za inwestycje zapłacą jednak przede wszystkim milczeniem. Chiny podkreślają, że nie życzą sobie krytyki systemu i metod jego działania.